Urban: “Jestem wkurzony!”

Lech Poznań - Piast Gliwice  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Trener Kolejorza Jan Urban

Ani prowadzenie 2:0, ani czerwona kartka dla Kamila Vacka nie pomogły zdobyć Lechowi upragnionych trzech punktów. Jakie są obecne priorytety obecnego jeszcze mistrza Polski?

Jestem strasznie wkurzony, bo taki mecz nie może nam uciec. Wyszliśmy na prowadzenie 2:0 i nie rozumiem dlaczego w drugiej połowie podeszliśmy tak wysoko do rywala. Nie o tym rozmawialiśmy w przerwie – chcieliśmy zmusić Piasta do gry atakiem pozycyjnym. Straciliśmy dwa gole, a nasze kolejne próby nic nie dały i nie zdobyliśmy zwycięskiej bramki – powiedział po meczu Jan Urban, trener Lecha Poznań.

Poznaniacy, jak za starych złych czasów, pierwszą połowę rozegrali dobrze a drugą koszmarnie. Już w 6. minucie objęli oni prowadzenie golu Karola Linettego. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Nicki Bille.

Druga połowa rozpoczęła się źle dla Lecha. W przeciągu 15 minut, po fatalnych błędach obrony, poznaniacy stracili bramki, przy których Jasmin Burić mógł tylko i wyłącznie bezsilnie patrzeć jak piłka wpada do bramki. Nawet wyrzucenie Kamila Vacka, za faul na Dawidzie Kownackim, nie przyniosła oczekiwanego ożywienia Lecha.