Aglomeracja

ŠKODA Poznań Bike Challenge

Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Challenge  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Znamy już datę kolejnej edycji ŠKODA Poznań Bike Challenge, czyli największego w Polsce miejskiego wyścigu kolarskiego. Impreza odbędzie się w Poznaniu 11 września 2016 roku. Wystartowała właśnie sprzedaż pakietów startowych dla zawodników. Wszyscy, którzy zdecydują się na udział w zawodach do 31. maja zapłacą najniższą cenę.

Już po raz trzeci na starcie ŠKODA Poznań Bike Challenge stanie blisko 7000 rowerzystów. Tak jak podczas poprzednich edycji, miłośnicy „dwóch kółek” będą mogli wybrać dystans, najbardziej odpowiedni dla siebie.

Przygotowaliśmy trasę 120 km ŠKODA Challenge – dla miłośników sportowego ścigania się, 50 km Allegro Challenge – dla wysportowanych amatorów, 18 km ŠKODA Family Challenge – dla rodzin i zwolenników jazdy rekreacyjnej oraz 5 km – dystans dla naszych najmłodszych zawodników. W ramach ŠKODA Poznań Bike Challenge odbędą się także zawody w jeździe indywidualnej na czas – ŠKODA Time Trial na dystansie 16 kilometrów na Torze Poznań. Ta rywalizacja już 10 września. Rowerzyści biorący udział w wyścigu na 120 kilometrów oraz w Time Trial mogą uzyskać kwalifikację do zawodów UCI Gran Fondo World Series, których finał odbędzie się w 2017 roku w Albi we Francji” – mówi Mateusz Klawiter, współorganizator ŠKODA Poznań Bike Challenge.

W tym roku zawody ŠKODA Bike Challenge odbędą się nie tylko w Poznaniu, ale także we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska rowerzyści pojawia się już 14 sierpnia.

Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Challenge

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz