BizNews

Real znika, Auchan rośnie

linia kas w Auchan  Foto: Auchan

Hipermarkety real na dobre już przeszły do historii w naszej Metropolii. Podobnie jak wszystkie inne sklepy należące do niemieckiej spółki zostały sprzedane i zmieniły nazwę.

Sieć sklepów real należała do niemieckiej spółki Metro, która zdecydowała o sprzedaży całej sieci sklepów między innymi w Polsce. Przejęła ją spółka Auchan Polska, na co zgodził się musiał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Zgadzając się na sfinalizowanie transakcji UOKiK zastrzegł, że nowy właściciel będzie musiał sprzedać osiem hipermarketów real. Zdaniem urzędu przejęcie wszystkich sklepów real doprowadziłoby do ograniczenia konkurencji na jedenastu lokalnych rynkach.

Choć umowa o sprzedaży została zawarta w 2012, to sfinalizowano ją dopiero w 2014 roku. Od tego momentu zaczęły się powoli zmiany w dotychczasowych hipermarketach real.

W poznańskich sklepach można je było zaobserwować pod koniec 2015 roku. Jako pierwszy nie tylko wystrój, ale także szyld na Auchan zmienił hipermarket w centrum handlowym King Cross Marcelin. Nastąpiło to 5 lutego 2016 roku.

Kilka dni temu zmiana taka została przeprowadzona także w centrum handlowym M1. Tutaj otwarcie Auchan odbyło się jeszcze przed Wielkanocą (17 marca).

W tym momencie w naszej metropolii działają 4 hipermarkety francuskiej sieci Auchan. Sklep w Swadzimiu otwarto w 2000 roku, a w Komornikach zakupy możemy robić od 2001 roku. Teraz dołączyły do nich te przy ulicy Bukowskiej i Szwajcarskiej.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz