Aglomeracja

Poznańskie Centrum Świadczeń

Poznańskie Centrum Świadczeń  Foto: UMP

Trwają ostatnie przygotowania do uruchomienia programu Rodzina 500+. Od 1 kwietnia Poznańskie Centrum Świadczeń będzie przyjmować wnioski od mieszkańców w aż pięciu punktach obsługi. Główną placówką jest zupełnie nowa siedziba przy ul. Małachowskiego 10.

Przyjmowanie wniosków rusza w piątek, ale jesteśmy w pełni gotowi na dwa dni przed. Nie chcemy żeby nasi mieszkańcy stali w kolejkach. Dlatego uruchomiliśmy dodatkowy punkt obsługi, wyposażony we wszystkie udogodnienia – zapewnia Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Sala obsługi wraz z poczekalnią, urządzona w biurowcu przy ulicy Małachowskiego 10 znajduje się tuż obok pętli tramwajowej Zawady, nieopodal ronda Śródka. W środku przygotowano 28 stanowisk, przy których pracownicy Poznańskiego Centrum Świadczeń będą przyjmować od poznaniaków wnioski o świadczenia rodzinne.

Ten punkt nie jest w ścisłym centrum, ale dzięki temu zyskujemy dogodny dojazd zarówno komunikacją miejską, jak też autem. Do dyspozycji klientów oddajemy też parking. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i rodzin z małymi dziećmi. Jest tutaj duża poczekalnia z kącikiem zabaw dla dzieci i pomieszczenie do przewijania maluchów – zalety nowej lokalizacji wymienia Damian Napierała, zastępca dyrektora PCŚ.

Do obsługi mieszkańców Poznania przygotowanych zostanie w sumie ponad 60 stanowisk. W głównym punkcie obsługi wniosków przy Małachowskiego 10 oraz w siedzibie PCŚ przy ul. Wszystkich Świętych 1 będzie można załatwić wszystkie sprawy związane ze świadczeniem 500+. Od 1 do 15 kwietnia te dwa punkty będą czynne od godziny 7 do 19.

Dodatkowo, w trzech innych punktach, wnioski będą przyjmowane w wydziałach Urzędu Miasta przy: ul. Libelta 16, Gronowej 22 oraz 28 Czerwca 1956 404.

Szacujemy, że dziennie będziemy mogli przyjąć 1500 wniosków. Dlatego też apelujemy do wszystkich mieszkańców, by odczekali kilka pierwszych dni i uniknęli stania w kolejkach – przekonuje dyrektor Poznańskiego Centrum Świadczeń Grzegorz Karolczyk.

Prezydent Solarski dodaje, że możliwe są inne, równie skuteczne sposoby na złożenie wniosku – Zachęcam do składania wniosków przez internet. Można zalogować się poprzez profil zaufany na platformie ePUAP. Jest też nowość – bankowość elektroniczna, która udostępnia składanie takich wniosków. Ewentualnie wysłać wniosek pocztą, ostatecznie można osobiście pojawić się w punkcie PCŚ.

Aby uniknąć stania w kolejkach, można umówić się telefonicznie na wizytę w punkcie obsługi klienta PCŚ. Rezerwacji wizyty można dokonać za pośrednictwem platformy Poznań Kontakt pod nr telefonu 61 646 33 44.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz