Polska – Serbia 1:0 (1:0)

Mecz towarzyski Polska - Irlandia, Poznań Inea Stadion - 19.11.2013 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl/  Piotr Rychter

W ramach przygotowań do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej reprezentacja polski podejmie dziś Serbię. Mecz odbędzie się na Inea Stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Start o godzinie 20:45.

Bardzo chcieliśmy rozegrać mecz z bardzo mocnym przeciwnikiem, udało się zorganizować tak, żeby Serbowie przyjechali do nas. To drużyna o wielu indywidualnościach, tak że będzie to świetny sprawdzian przed finałami Mistrzostw Europy – mówił na konferencji przedmeczowej trener Adam Nawałka.

Każdy z nas walczy o pierwszy skład, musimy pokazać się z jak najlepiej strony trenerowi. W reprezentacji grają najlepsi zawodnicy – mówił podczas konferencji Kamil Grosicki.

Poza Arkiem Milikiem, który zgłaszał drobne stłuczenia, wszyscy piłkarze są w pełni zdrowi. Mam nadzieję, że Arek też wydobrzeje. We wtorek rano odbyliśmy trening kompensacyjny na siłowni, w środę planujemy kolejne zajęcia. Ostateczne decyzje co do składu podejmiemy w środę, po ostatnich odprawach – dodał trener podczas wtorkowej konferencji.

Polska
Polska

1 - 0

Serbia
Serbia

• Dziękujemy za relację i zapraszamy do kolejnych na naszym portalu.
  • 90+4 Sedzia Harkam kończy spotkanie. Polska wygrywa co prawda 1:0 ale nie można powiedzieć, że w pięknym stylu. Kibice skandują POLSKA!
  • 90+2 Przepiękna kontra w wykonaniu Lijacia. Na szczęscie jego strzał broni Szczęsny. Kolejny róg dla gości. Tym razem kontra polaków ale niestety nie udana.
  • 90+1 Zmiana:Spajić za Maksimovićia
  • 90' Spotkanie potrwa jeszcze przynajmniej 4 minuty. Tłum skanduje - Polacy, jesteśmy z wami!
  • 89' Przepiękne wejście Serbów w polskie pole karne. Wywalczyli rożny. Piłką po jego egzekucji przelatuje wysoko ponad polską bramką.
  • 87' Kolejna zmiana Michał Pazdan zastępuje Bartosza Salamona . Na boisku bez zmian 🙂
  • 85' Zmiana: Brasanac za Maticia
  • 83' kibice odśpiewali pierwszą zwrotkę Mazurka Dąbrowskiego. Tymczasem Serbowie szykują się do zmiany
  • 81' Zmiana: Borysiuk za Zielińskiego
  • 81' Jeszcze jeden! jeszcze jeden! domaga się zgromadzony na stadionie tłum. Na boisku nadal nuda. Spalony chroni nas przed stratą bramki.
  • 80' Duricić faulowany. Serbowie mają rzut wolny. Pipłke wrzuca Llijać. Na szczęście nikt no niej nie dociera i piłka wychodzi poza boisko.
  • 78' Zmiana: Spajić za Kostića
  • 76' Podwójna zamiana: Bartosz Kapustka za Kamil Grosicki, Tomasz Jodłowiec za Grzegorza Krychowiaka
  • 74' Podwójna zmiana: Łukasz Teodorczyk za Roberta Lewandowskiego, Maksimović za Milivojevia
  • 71' Polacy próbowali skonstruować akcję. Piłka trafiła do Kuby Błaszczykowskiego, który z dystansu chiał pokonać bramkarza Serbii, niestety mocno chybił
  • 68' Na trybunach Inea Stadionu zasiadło 38271 osób
  • 67' Na razie mecz nie porywa. Zespoły okopały sie na swoich pozycjach i czyhają na błąd przeciwnika
  • 66' Serbia: Sulejmani za Tosić
  • 63' Z dystansu znów próbował uderzać Liajić. Tym razem Fabiański efektownie obronił ten strzał. Serb nie dowierza, że piłka nie trafiła do siatki
  • 61' Bliski szczęścia Lijić. Zaskoczony Szczęsny wybija piłkę na róg
  • 58' Tłum saknduje - Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!
  • 57' Zmiana w reprezentacji Serbii Duricić za Stoiljković
  • 55' Znów ożywiają się trybuny, ponieważ Serbowie zbyt długo są przy piłce i widać że konstruują atak pozycyjny.
  • 51' Co za pech, słupek staje na przeszkodzie Milikowi w zdobyciu kolejnej bramki
  • 46' Serbowie rozpoczynają drugą odsłonę gry
  • W polskiej bramce zmiana za Łukasza Fabiańskiego wchodzi Wojciech Szczęsny
  • 45' Sedzia nie zdecydował sie przedłużyć pierwszej części spotkania. Reprezentacja Polski prowadzi na razie 1:0
  • 44' Kamilowi Grosickiemu udaje się wywalczyć rożny. Niestety nie oddalismy nawet strzału na serbską bramkę.
  • 42' Błaszczykowski z dystansu w róg bramki. Stojaković musiał się nieźle wyciągnąć, żeby piłka nie trafiła do siatki
  • 40' I znów Grosicki dośrodkowuje wprost w ręce serbskiego bramkarza. A zaczynała się z tego tworzyć całkiem przyjemna akcja
  • 39' Na boisku w serbskim polu karnym leży Krychowiak. Sędzia wstrzymuje grę. Sędzia nie dopatrzyła się faulu na reprezentancie polski
  • 38' Ivanović próbował dośrodkować na pole karne Glik, na szczęście przeciął podanie i posłał piłkę w róg.
  • 36' Kolejny zryw publiczności - Polacy, jesteśmy z Wami! Polacy, jesteśmy z Wami!
  • 33' Grosicki przedostał się lewą stroną boiska w okolice pola karnego gości i umieścił piłkę na bacznej siatce bramki
  • 32' Kolarov próbował zaskoczyć naszego golkipera z wolnego, który został im przyznany po faulu
  • 29' Lewandowski drybluje przy lewej stronie boiska. Piłke po odbiciu w polu karnym trafia wprost pod nogi Kuby Błaszczykowskiego, który pokonuje Stojkowicia. Mamy 1:0
  • 26' Milivojević fauluje Milika, piłkę w pole karne wrzuca Grosicki>niestety robi to prosto w ręce bramkarza Serbów.
  • 25' Kibicom wyraźnie przestaje podobać się gra. Nic się nie dzieje. Fabiański dostaje oklaski za obronę strzału z dystansu
  • 22' Polacy przy piłce, próbują znaleźć jakąs lukę w obronie serbów
  • 19' Polacy próbują przedostać się do bramki przeciwnika. .Tym razem Błaszczykowskiemu nie udało się podac piłki do Lewandowskiego, który był najbliżej bramki.
  • 17' Piszczek próbował dośrodkowywać, ale dobrze rozstawieni Serbowie kończąnaszą akcje na polu karnym.
  • 15' Błaszczykowski przy prawej linii boiska przedsotaje sie pod pole karne, podaje piłkę Lewandowskiemu, a ten zbyt delikatnie strzela by pokonać Stojkovicia.
  • 13' Maciej Rybus podaje do Grosickiego, a ten strzela mocno ponad Serbską bramką.
  • 13' Tłum na stadionie zaczyna domagać się bramki - Polacy my chcemy gola!
  • 12' Polacy zepchnięci do obrony. Cieżko jest odebrać piłkę Serbom.
  • 10' Kamil Grosicki oddał pierwszy strzał polaków na bramke bronioną przez Stojkovicia. Niestety serbski bramkarz pewnie ją chwycił.
  • 10' Zamieszanie w polu karnym Polaków. Liajić dobija piłkę. Na szczęscie mija sie z bramką
  • 6' Kostić faulowany przed polskim polem karnym. Lijajić strzela pod poprzeczkę. Fabiański broni i praktycznie do pustej bramki nie trafia Matić
  • 4' Lewandowski faulowany w pobliżu pola karnego gości. Niestety szansa niewykorzystana na oddanie strzału
  • 3' Na razie oba zespoły badają swoje możliwości w środku pola
  • 0' Gwizdek i Polacy rozpoczynają grę
  • 20:45 Mecz rozpocznie sie od minuty ciszy ku czci ofiar wczorajszych ataków terrorystycznych oraz byłego trenera reprezentacji Serbii
  • 20:38 Boisko już jest przygotowane na przyjęcie zawodników i odegranie hymnów narodowych
  • 20:35 Trwa prezentacja składów wybraych na dzisiajsze spotkanie. Podczas prezentacji Reprezentacji Polski tłum po każdym nazwisku ksanduje POLSKA!
  • 20:30 Przy brawach kibiców piłkarze Reprezentacji polski zbiegają do szatni
  • 20:30 Trwa rozgrzewka kibiców. W tej chwili ćwiczona jest "polska fala", czyli idąca od samego dołu w kierunku korony stadionu
  • 20:28 Serbowie schodzą do szatni. Jeszcze tylko 17 minut do rozpoczęcia spotkania.
  • 20:22 miejsca na Inea Stadionie powli zapełniają sie biało-czerwonymi kibicami
  • 20:07 Reprezentacja Polski wycodzi z szatni na rozgrzewkę.
  • 20:06 Dzień dobry, witamy z Inea Stadionu przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Na rozgrzewkę wybiegli Serbowie