K U L T U R A

Elvis żyje! Podobny prawda?!

Objawienia Elvisa powtarzają się regularnie w różnych częściach świata. Fani “Króla” wierzą, że Elvis-Jezus objawia się, by dać ludzkości dowód na to, że hasła “Elvis jest Królem” czy “Elvis żyje” nie tracą na aktualności. Jest w tym przerażającą prawidłowość, doprowadzająca miliony fanów do szaleństwa objawień, tych na wzór Chrystusa, Matki Boskiej czy świętych kościoła.

Elvis żyje

Teraz Elvis objawił się w Poznaniu, a konkretnie można go spotkać w Teatrze Nowym. Jaki jest ten cudowny chłopak z amerykańskiego Południa, z bezczelnym uśmiechem i gitarą? Ma wszystko: talent, wygląd i menadżera, który już wkrótce uczyni go Królem.

Jest pierwszą międzynarodową Gwiazdą Totalną, z wizerunkiem obmyślonym w najdrobniejszym szczególe. I chociaż nie wspomina o problemach lat 60. oraz 70. – równouprawnieniu, feminizmie, wojnie w Wietnamie, segregacji rasowej – jego piosenki stają się hitami.

Elvis prywatny i Elvis sceniczny zlewają się w jedną bezideową masę, z której każdy może wyrzeźbić takiego Króla, o jakim marzy… Presley to już nie piosenkarz. To religia.

Te objawienia, mimo że z różnych lat i różnych części świata, mówią o tym samym. Elvisolodzy i ludzie głęboko wierzący czują się wyjątkowo, czują się “osobami wybranymi”, dlatego podobizna Elvisa na szybie, na toście, na drzewie, żelazku, skale staje się relikwią nawiązującą kontakt ze swoimi wyznawcami.

Elvis, spektakl w Teatrze Nowym, reżyseria: Michał Siegoczyński, premiera 5 marca 2016, Duża Scena. Ceny biletów w kasach teatru: 55/35 zł (normalny/ulgowy)

Elvis - Teatr Nowy w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium