K U L T U R A

DJ Wika – “Na starość mam jeszcze czas”

Spotkanie z Dj Wiką w salonie Empiku - Poznań 25.02.2016 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
W poznańskim salonie Empiku 25 lutego 2016 roku odbyło się spotkanie z Dj Wiką oraz Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem w ramach promocji książki "DJ Wika jest moc".

Wczoraj w salonie Empiku odbyło się spotkanie z Dj Wiką oraz Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem. Najstarsza polska DJ-ka przyjechała do Poznania promować książkę “DJ Wika jest moc”.

W muzyce sięgam do lat 50, 60, nawet do retro, ale w życiu nie cofam się do przeszłości, nie rozpamiętuję jej. Przeszłość mnie ukształtowała, ale żyję jutrem – mówiła DJ Wika.

Przygotowanie książki, która jest zapisem życia 77-letniej Wirginia Szmyt zajęło osiem miesięcy. Przez ten czas Jakub Jabłona i Paweł Łęczuk skrupulatnie spisywali historie, które serwowała im  DJ Wika. Zarówno autorzy książki, jaki czytelnicy, którzy zjawili się na spotkaniu, książka nie jest inspiracją tylko dla starszego pokolenia – każdy może i powinien ją przeczytać. Historie w niej zawarte mają dać do myślenia czytelnikowi, by zaczął czerpać z życia.

Dlaczego po pracy z trudną młodzieżą Wirginia Szmyt przeistoczyła się w DJ Wikę? Odpowiedź jest dosyć prosta i w stylu DJ Wiki, która jak sama podkreśla uwielbia wyzwania. W pewnym momencie swojego życia “Zostałam dyrektorką domu kultury we Włochach. Chciałam robić dyskoteki dla seniorów, ale DJ dużo kosztował. Wszyscy mówili, że już tyle rzeczy robiłam, że i w tym się sprawdzę, więc zaczęłam grać.”

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz