Skoki

Poranny pożar domu

Poranny pożar domu  Foto: OSP Skoki / T. Przykucki, K. Wontroba

Doszczętnie spłonął dom jednorodzinny w Budziszewicach niedaleko Skoków. Z ogniem, który pojawił się wcześnie rano walczyło kilkudziesięciu strażaków.

Sami ratownicy oceniają, że pożar domu jednorodzinnego był bardzo groźny. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu, który przyjął zgłoszenie wysłał na miejsce dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej Skoki oraz jednostki z ościennych powiatów. Gdy pojawił się ogień w budynku przebywały dwie osoby.

Z informacji uzyskanych od dyżurnego wynikało, że mieszkańcy sami opuścili budynek i wynieśli butlę gazową – relacjonują biorący udział w akcji strażacy z OSP Skoki- w momencie naszego przybycia na miejscu pracowały już jednostki z Rogoźna i Prusiec, a kolejne docierały z upływem czasu.

Strażacy gasili płonący dom z zewnątrz, ale starali się także, by ogień nie przeniósł się równocześnie na sąsiednie budynki. Gdy udało się już opanować pożar rozpoczęto rozbiórkę spalonego domu i dogaszanie pogorzeliska.

Na miejsce przybyli również przedstawiciele Urzędu Gminy Skoki na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy.

Osoba, która mieszkała w spalonym domu będzie miała zapewnione tymczasowe mieszkanie – zapewnia Blanka Gaździak, Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Skoki – jest ono już przygotowane – dodała w rozmowie z nami około 10:00.

Oprócz strażaków z Wągrowca, Poznania, Obornik, Rogoźna, Prusic i Skoków na  miejscu działali również policjanci, a także Pogotowie Energetyczne.

Poranny pożar domu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz