SieBuduje Stęszew

Rozpoczęła się budowa hali widowiskowo-sportowej

Hala widowiskowo-sportowa - wizualizacja  Foto: mat. prasowe

Rozpoczęła się budowa hali widowiskowo-sportowej. Budynek będzie miał docelowo ponad 4.000 metrów kwadratowych powierzchni, a inwestycja pochłonie ponad 6.000.000 złotych.

W związku z realizacją inwestycji, zmniejszeniu ulega teren stęszewskiego targowiska – informuje Marta Mrowińska z Urzędu Miasta i Gminy Stęszew – w efekcie rozmów przeprowadzonych pomiędzy gminą a handlującymi, ustalono, że przeniesieni zostaną oni na niższy teren obecnego targowiska oraz na specjalnie wyznaczone miejsca dodatkowe wzdłuż ulic Młodych Przemysłowców i Chmielniki.

Wprowadzone zmiany wymuszają również pewną dyscyplinę samych mieszkańców. W dni targowe, a więc w czwartki i soboty nie powinniśmy parkować samochodów przed posesjami na tych właśnie ulicach.

Jest to jedyne możliwe rozwiązanie na czas budowy nowej hali widowiskowo-sportowej. Okazało się, że nie było możliwe znalezienie innego miejsca na targowisko, zarówno ze względu na wielkość terenu jak i jego dostępność dla mieszkańców.

Mamy nadzieję, że rok 2016, w którym trwać będzie budowa hali uda się przetrwać bez większych utrudnień, z korzyścią zarówno dla sprzedających, kupujących jak i pozostałych mieszkańców Stęszewa – dodaje Marta Mrowińska.

Hala widowiskowo-sportowa - wizualizacja

Hala widowiskowo-sportowa powstawać będzie w dwóch etapach. Pierwszy z nich zakłada budowę 1-kondygnacyjnej hali sportowej, wyposażonej w boiska sportowe o wymiarach 42,0 na 27,0 wraz z odpowiednim zapleczem, trybunami na 691 miejsc siedzących, pomieszczeniami trenerskimi i sędziowskimi oraz 2-kondygnacyjnym holem głównym. Znajdować się będą w nim szatnia, portiernia, pomieszczenie ochrony, ogólnodostępne WC oraz galeria wystawowa na piętrze.

Podczas realizacji drugiego etapu powstanie 3-kondygnacyjny obiekt, który poszerzy funkcje całej hali. Powstanie tutaj ścianka wspinaczkowa z zapleczem sanitarno-szatniowym, kręgielnia z szatnią oraz kawiarnia. Będzie również sala do treningów z zapleczem oraz część administracyjno-biurowa na pierwszym piętrze. Powstaną także sale do aerobiku, fitness oraz siłownia.

Całkowita powierzchnia zabudowy nowej hali wyniesie 4.195,32 m², a użytkowa: 6.419,80 m². Kubatura całego budynku to 53.764,32 m³. Inwestycja kosztować będzie 6.085.000,00 złotych.

Hala widowiskowo-sportowa - wizualizacja

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz