POZnań

Wyścig Autostopem 2016

Autostop z Poznania  Foto: Wyścig Autostopem / facebook

Wyścig autostopem jest organizowany przez poznaniaków od trzech lat. To nowa swiecka tradycja poznańskich studentów. Meta poszczególnych edycji mieściła się Już Wenecji, Amsterdamie i Budapeszcie. W tym roku uczestnicy będą ‘łapać stopa’ w kierunku Chorwacji.

Wyścig Autostopem to wydarzenie, w którym udział bierze z roku na rok coraz więcej amatorów oryginalnego podróżowania. Do pierwszego wyścigu zapisało się ponad 100 osób. W drugiej edycji frekwencja poszła ostro w górę a ilość uczestników liczyła 600. W trzeciej edycji aż  800 osób walczyło o jak najszybsze dotarcie do mety.

Dotychczas autostopowicze zmierzali w kierunku dużych, popularnych miast. W tym roku organizatorzy wynajęli prywatną plażę w Makarasce, małej mieścinie położonej w południowo-wschodniej części Chorwacji. W tym roku zmieni się też nieco formuła wyścigu.

Trochę go wydłużyliśmy. Trwa kilka dni. Będzie więcej imprez. Będą gwiazdy, które zagrają specjalnie dla nas koncerty – wyjaśnia Michał Łęcki, współorganizator wydarzenia.

Wyścig Autostopem 2016 rozpocznie się 30 kwietnia o godzinie 9:00 ze Starego Rynku. Zapisy ruszają 30 stycznia. Aby wziąć udział w wyścigu, trzeba mieć ukończone 18 lat. To jedyny warunek jaki stawiają przed organizatorzy przedsięwzięcia. Uczestnicy wyścigu mogą poruszać się tylko autostopem. Wyjątkiem są duże miasta, gdzie mogą skorzystać z komunikacji miejskiej.

Autostopem z Poznania

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz