BizNews

Amazon chce się rozwijać i zatrudniać kolejne osoby

Amazon  Foto: Amazon

Amazon ujawnił plany rozwoju swojej sieci logistycznej. Być może nowe centra powstaną w Polsce. Koncern planuje też zwiększenie zatrudnienia. Część pracowników tymczasowych otrzyma propozycję stałej pracy.

W działających już centrach logistycznych pod Wrocławiem i w podpoznańskich Sadach zatrudnionych jest w tej chwili na umowach stałych 4.500 osób. Dotychczasowe inwestycje w Polsce to już ponad 2.000.000.000 złotych. Amazon chce wybudować w Europie swoje kolejne centra logistyczne. Wśród potencjalnych lokalizacji wymienia się również Polskę.

Nadal będziemy inwestować w już istniejące budynki, a ponieważ ciągle się rozwijamy, będziemy również tworzyć nowe miejsca pracy – stwierdził Kerry Person, dyrektor operacyjny Amazon Polska.

koncern ma również propozycję pracy dla części osób, które zatrudniły się tu tymczasowo w sezonie świątecznym, który trwa do końca roku. W Polsce było to aż 9.000 pracowników.

Bardzo szybko się rozwijamy, więc po tym sezonie zaoferujemy stałe umowy o pracę ponad 1.500 osób – podkreśla Kerry Person.

Jeszcze niedawno pod siedzibą Amazona w Sadach związkowcy zorganizowali pikietę. W petycji zażądali stałego i bezpośredniego zatrudnienia. Do czasu spełnienia tego postulatu chcą, by Amazon ustalał ze związkami zawodowymi, jaki procent pracowników może być zatrudnionych na umowy tymczasowe. Związkowcy nie wykluczają strajku w przypadku nie spełnienia ich postulatów.

Choć działają w naszym kraju centra logistyczne Amazona, to nadal nie możemy robić w nim zakupów. Być może wkrótce się to zmieni, co również zasugerował Kerry Person.

Pikieta pod Amazonem w Sadach

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz