KKS Lech Poznań – Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)

18. kolejka T-Mobile Ekstraklasy - Lech Poznań - Zagłębie Lubin, 30.11.2013 r. Karol Linetty, Aleksander Kwiek)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Ostatni mecz w tej rundzie mecz przed własną publicznością zagrają zawodnicy Lecha Poznań. Dzisiaj poznaniacy podejmą na swoim terenie sąsiada z tabeli, drużynę Zagłębia Lubin.

To coś na co wszyscy liczyliśmy, chcieliśmy awansować jak najszybciej. O to nie było łatwo, bo nawet zwycięstwo nie poprawiło naszej pozycji. Różnica była większa niż trzy punkty i to był mały problem. Kolejnym krokiem było wejście do ósemki. To już zrobiliśmy, ale na tym nie poprzestaniemy – zapowiada szkoleniowiec Lecha. – Chcemy zbliżyć się do czołówki. Różnica jest duża, ale tylko od nas zależy jaka będzie za dwa mecze i jaką stratę będziemy mieli po podziale. Wtedy będziemy rozmawiali o kolejnym etapie – dodaje Urban.

Po czterech przegranych spotkaniach z FC Basel przychodzi czas na czwarty, w tym sezonie, mecz z Zagłębiem, jaki Kolejorz ma przed sobą. Miedziowi przyjeżdżają do stolicy Wielkopolski po letnim zwycięstwie 2:1 i dwóch pucharowych porażkach.

2 - 0

KGHM Zagłebie Lubin

• 17:31 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 17:29 W ostatnim meczu w Poznaniu Kolejorz wygrywa z Zagłębiem Lubin, co oznacza, że w ligowej tabeli Lech zajmuje 5 miejsce! Za tydzień ostatni w tym roku mecz Lecha przed przerwą świąteczną.
  • 90+8 Koniec meczu! Lech wygrywa 2:0.
  • 90+7 Rzut wolny, teraz rzut rożny dla gości.
  • 90+6 Goście na spalonym, grę z rzutu wolnego wznawia Burić.
  • 90+3 Rzut wolny dla Lecha po faulu na Kownackim.
  • 90' 8 minut doliczonego czasu gry, która właśnie zostaje wznowiona.
  • 88' I znowu przerwa 😉 kibice na "dwójce" odpalili race.
  • 86' Burić broni strzał Cotry z dystansu.
  • 84' Ledwo ledwo Polacek obronił ładny strzał Gajosa! Piłkę zagrywał tutaj Kownacki.
  • 82' Lech: Gajos za Linettego
  • 76' Goście mieli wyśmienitą okazję by strzelić kontaktową bramę ale Burić im na to nie pozwolił.
  • 76' Lech: Kownacki za Pawłowskeigo
  • 75' "Kolejorz! Co? Wesołych Świąt!" tak bawią się kibice!
  • 73' Jevtić ukarany kartką.
  • 71' Zagłębie: Zbozień za kontuzjowanego Todorovskiego
  • 70' Kubicki ukarany kartką.
  • 69' Woźniak wrzucił do Papadopoulosa, który głową skierował piłkę do bramki! Burić podbija piłkę i wybija ją na rzut rożny.
  • 68' Todorovski i Trałka ukarani kartkami.
  • 66' Przerzuceni zawodnicy gości i Pawłowski pędzi z piłkę pod pole karne! Próba przerzucenia bramkarza, który wychodząc z bramki skrócił zawodnikowi pole strzeleckie nie udała się. A szkoda mogła być kolejna bramka.
  • 65' Zagłębie:Krzysztof Piątek za Rakowskiego
  • 65' Zagłębie: Janus za Janoszkę
  • 63' Próbował, próbował i jest! Świetne podanie do Pawłowskiego i jego wejście w pole karne z minięciem obrońcy wyglądało fenomenalnie. Ale jeszcze lepiej wyglądała siła spokoju jaką było widać kiedy uderzył w stronę dalszego słupka! Lech prowadzi 2:0!
  • 58' Po efektownej akcji Trałka leży na murawie w polu karnym gości.
  • 58' W 54 minucie tuż przed przerwą, żółty kartonik zobaczył jeszcze Tetteh.
  • 56' Długa przerwa to nie była ale jednak. Gramy dalej.
  • 54' I mamy przerwę w meczu. Kibice odpalili race i widoczność na murawie została mocno ograniczyła.
  • 50' Linetty ukarany kartką.
  • 49' Janoszka jak wiatrakiem machał rękami próbując wyprzedzić Kędziorę.
  • 48' Janoszka na spalonym - a mogło być groźnie pod bramką Lecha.
  • 46' Ogromna sektorówka pojawiła się właśnie na trybunie najzagorzalszych kibiców Lecha z napisem "Lubimy przykuwać uwagę".
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Lech: Jevtić za Douglasa
  • 45+2 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45' 2 minuty doliczonego czasu gry.
  • 44' Trałka ze środka boiska zagrał do Kędziory, wzdłuż prawej linii autowej. Kędziora odegrał do niepilnowanego Pawłowskiego, przed którym wyrósł obrońca w trakcie oddawania strzału. Piłka poszybowała na trybunę.
  • 43' Kędziora skutecznie uniemożliwił Woźniakowi oddanie celnego strzału głową, a piłka wylądowała za bramką Burića.
  • 42' Arajuuri z prawej strony pola karnego zagrał piłkę do Hamailena w przed pole karne! Fin niestety nie zdołał dosięgnąć piłki i skierować jej do bramki.
  • 41' Guldan dostał kartkę za faul na Pawłowskim.
  • 40' Tym razem szybka kontra Lecha spowolniona przez Linettego, który od razu powinien zagrywać do Hamalainena a postanowił zagrać do Kędziory. Obrońca zdawał się być zaskoczony tym podaniem i z oczywistych względów nie udało mi się dobiec do piłki lecącej pod prawą stronę pola karnego.
  • 37' Kędziora mocno spóźniony z reakcją marnuje okazję do oddania strzału w polu karnym. Ostatecznie poznański obrońca podaje piłkę na swoją prawą stronę do Pawłowskiego, który próbował jeszcze zagrywać w przed pole karne ale było tam za ciasno i piłkę obrońcy wybili po za pole karne.
  • 34' Hamalainen w polu karnym przyciśnięty przez dwóch obrońców zdołał jeszcze odegrać piłkę piętą, wystawiając ją Douglasowi, Szkot był niestety nieco za daleko i nie zdołał dobiec do piłki.
  • 27' Kędziora świetnie zagrał do Pawłowskiego w pole karne, który zręcznym zwodem ominął obrońcę i oddał chybiony strzał w stronę bramki Polacka.
  • 26' Wrzutka z rzutu zatrzymana przez dobrze ustawionego Burića.
  • 26' Janoszka zwija się z bólu po tym jak miał go nadepnąć Kędziora. Jednak sędzia był blisko sytuacji i podyktował tylko rzut wolny dla gości.
  • 24' Tetteh najpierw pod polem karnym Lecha ogrywa Cotrę, a chwilę później wślizgiem przeszkadza w oddaniu prostopadłego strzału ułatwiając Burićowi obronę.
  • 22' Goście próbują ataku prostopadłego, jednak po chwili znowu próbują rozgrywać lewą stroną przez Łukasza Janoszka
  • 18' Kadar reklamuje zagranie ręką a goście atakują! Przed linią pola karnego znalazł się Janoszka, który oddal strzał. Burić broni!
  • 16' Hamalainen i gooooool! Kwadrans minął i Lech prowadzi, bo zespołowej akcji w polu karnym!
  • 10' Oj jaki kiks Linettego w polu karnym! Doskonale rozegrana klepanka w wykonaniu Hamalainena i Douglasa po czym piłka trafia do Linettego, któy próbował przerzucić Polacka... niestety nie udało mu się to.
  • 7' Linetty przy prawym rogu pola karnego miał sporo czasu by przygotować się do strzału na dalszy słupek. Jednak chyba próbował zagrywać w przed pole karne zamiast strzelać. Mimo to piłka opuściła plac gry, a grę wznowi Polacek.
  • 6' Jednak chyba z groźniejszych akcji Lecha jak dotąd. Douglas, grający dzisiaj bardziej na pozycji skrzydłowego z lewej strony boiska podawał prostopadle w pole karne do Hamalainena. Fin dość niepewny w swoim zagraniu nie zdołał oddać strzału a jedynie poślizgnął się na murawie i upadł.
  • 3' Kibice zagrzewają niemrawo grających zawodników do gry.
  • 0' Paweł Raczkowski gwiżdże po raz pierwszy w tym meczu.
  • 15:29 Dzień dobry! Już za chwilę rozpocznie się ostatni, przed własną publicznością mecz Lecha Poznań.