Sport

Lech zagra dziś w Kielcach

Mistrz Polski przed dziewiętnastą serią spotkań jest na dziewiątym miejscu w tabeli i do swojego najbliższego rywala traci tylko punkt. Jeśli uda się dzisiaj wygrać, to poznańska lokomotywa ma duże szanse na to, że awansuje do grupy mistrzowskiej.

Wyjazdowy mecz Kolejorza rozpocznie się o godzinie 15:30. Do tej pory Kielczanie na własnym boisku wygrali tylko jedno spotkanie, a trzy ostatnie ligowe pojedynki zakończyli nie zdobywając żadnych punktów. W spotkanie nie może też wziąć udziału wypożyczony z Lecha Maciej Wilusz.

Sytuacja w lidze jest coraz lepsza, ale nie możemy się nią zadowolić. Nie możemy patrzeć na to jak radzą sobie inni, tylko znów walczyć o trzy punkty. Korona u siebie nie wygrywa, ale nas to nie interesuje – zaznacza pomocnik Darko Jevtić.

Mimo dużej liczby meczy rozegranych przez biało-niebieskich, trenerowi Urbanowi udaje się rotować zespołem i zdobywać ważne punkty. Z możliwych do zdobycia 21, zdobył aż 17 po objęciu posady trenera Lecha Poznań.

My mamy na to spotkanie swój plan, jedziemy zdobyć trzy punkty. Po czterech wygranych w lidze apetyty są coraz większe, ale pamiętajmy o tym, że trochę punktów straciliśmy na początku sezonu i musimy teraz gonić. Dlatego do Kielc jedziemy zdobyć komplet punktów – podkreśla skrzydłowy Lecha Szymon Pawłowski.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz