Sport

Wystartowały zapisy na Maniacką Dziesiątkę

XI Maniacka dziesiątka  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dziś w samo południe wystartowały zapisy do 12 Biegu Lotto Maniacka Dziesiątka. Dwunasta edycja poznańskiej dziesiątki odbędzie się w sobotę 19 marca 2016. To największy bieg u progu otwarcia sezonu biegowego w Polsce, który w zeszłym roku poważnie zbliżył się już do frekwencji 4000 osób.

Szybka trasa, bardzo dobra organizacja i wspaniałe święto sportu to atuty, które co roku przyciągają reprezentantów Polski, olimpijczyków i wielu znakomitych sportowców jak i sporą rzeszę biegaczy z z zagranicy w tym z odległej Kenii. Rekord trasy należy do Kenijczka Joela Mwangi 29:06 i jak zapowiada zamierza wrócić do Poznania by podjąć próbę złamania 29 minut na 10 km.

Po raz pierwszy na Maniackiej Dziesiątce przeprowadzana będzie kontrola antydopingowa. Poznański bieg prócz spełniania standardów atestu PZLA i obecności sędziów PZLA dołączy do biegów które dbają o czysty sport i rywalizację fair play.

Limit uczestników wynosi 5000 osób. Zapisy do edycji 2015 zakończyły się w 50 godzin. Po 5 godzinach zapisów, ponad połowa nmerów startowych jest już zajęta.

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium