Aglomeracja

Korowód Świętych

Korowód Wszystkich Świętych  Foto: materiały prasowe

W wielu miejscach naszej metropolii przejdą dzisiaj Korowody Świętych. Organizowane będą też Festyny Świętych czy Bal Wszystkich Świętych. To stosunkowo nowa tradycja, która ma być odpowiedzią na coraz popularniejsze świętowanie “importowanego” Halloween.

Korowód Świętych ma być zachętą dla dzieci i ich rodziców do poznawania własnych patronów i świętych, którzy nie byli jedynie postaciami z kart książek, ale ludźmi z krwi i kości, takimi jak my – wyjaśniają organizatorzy – Korowód Świętych jest radosnym świętowaniem wigilii Święta Wszystkich Świętych, do czego serdecznie wszystkich zachęcamy!

Korowód Świętych przejdzie nie tylko przez centrum Poznania, ale także na wielu osiedlach. Zostanie także zorganizowany między innymi w Rokietnicy, Obornikach, Borówcu, Swarzędzu, Borówcu, czy Lusowie.

Podczas tego, który zorganizowany będzie w centrum Poznania odbędą się zabawy interaktywne dla dzieci, które otrzymają też drobne prezenty. Po jego zakończeniu w salach dawnego kolegium jezuickiego oraz Cafe Misja CK Fara odbędzie się Bal Wszystkich Świętych z niespodziankami i konkursami.

Organizatorzy zachęcają, by przyjść w oryginalnym stroju, ponieważ jednym z konkursów będzie ten na najlepsze przebranie. Warto także zabrać latarkę i… dowolny instrument muzyczny. Wszystko może się przydać.

Korowód Świętych w centrum Poznania rozpocznie się na Świętym Marcinie na dziedzińcu Galerii MM dzisiaj (31.10) o godzinie 16:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz