Aglomeracja

Maleństwo z poznańskiego ZOO

W poznańskim cologu* na świat przyszły ostatnio nowe zwierzaki. Największą sensację wzbudził osiołek, ale wyobrażamy sobie jakie reakcje towarzyszą oglądaniu na filmie malutkiej Akrobatki karliczki.

Długo wyczekiwany potomek pary osiołków Antosi i Napoleona przyszedł na świat kilka dni temu w Starym ZOO. O tej parze było głośno, gdy właśnie starania o potomstwo na wybiegu zbulwersowało widzące to matki. Te poprosiły o pomoc radną, która teraz kandyduje do Sejmu, a ta interweniowała w dyrekcji cologu.  W efekcie wieloletnią parę izolowano. Na szczęście niezbyt skutecznie…

dziecko Antosi i Napoleona, urodził się w środę 14 października w Starym ZOO

Maluch nie ma jeszcze imienia, chcemy was prosić o pomoc – piszą pracownicy Zoo – czekamy na Wasze pomysły do końca października! Nadsyłajcie je na adres: ddstarezoo@zoo.poznan.pl.

Autorzy najlepszych propozycji mogą liczyć na drobne upominki, a zwycięzca będzie mógł osobiście poznać poznańską małą kłapouchą gwiazdę.

Na zdjęciu poniżej i na filmie prezentuje się Akrobatka karliczka. Jest pod czułą opieką Doroty, opiekunki zwierząt z Pawilonu Zwierząt Nocnych. Karmi ona to maleństwo kilkanaście razy no dobę i wyciera delikatnie mordkę po każdym karmieniu. Maleństwo jest na smoczku od 12  października.  Ma około 5,83 g.

*colog – tak, tak, dobrze się domyślacie. W gwarze poznańskiej to ogród zoologiczny.

Akrobatka karliczka

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz