Pokażą jak realizować podróżnicze marzenia. Za małe bejmy!

Autor: miarecki. Poznań, 8 Października 2015

Pięknie jest marzyć, ale jeszcze lepiej później te marzenia realizować. Udowadniają to organizatorzy Festiwalu Podróżniczego, który za kilka dni rozpocznie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Prelekcje i spotkanie z podróżnikami poszerzają nasze horyzonty, motywują i inspirują. Sami dobrze wiemy, że odpowiednio doprawiona historia sprawia, że chce się pojechać, zobaczyć i przeżyć przygodę osobiście. Dlatego też festiwal „Śladami Marzeń” ma inspirować i porywać tłumy- mówią Jaśmina i Tomasz Labus, organizatorzy wydarzenia .

Podczas festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie, będą opowieści z końca świata, filmy, przygody czasami mrożące krew w żyłach, a czasami śmieszne i zabawne. To wszystko w podróżniczej atmosferze i towarzystwie prawdziwych podróżników.

Tym razem 19 letni podróżnik Emil Witt odsłoni przed nami świat Indian Machiguengas, na których terytorium początkowo z dwoma przyjaciółmi, następnie samotnie odkrywał tajemnice górzystej puszczy amazońskiej.

Ewelina Karbownik i Michał Kurian opowiedzą o budżetowym śniadaniu z kangurami – Australia w tanim wydaniu. Przejechali kamperem kawałek sławnego outbacku, pracowali na farmie, opiekowali się zwierzętami i domem z basenem. Przekonali się także jak słodkie mogą być wombatyi jak trudny jest los rdzennych mieszkańców Australii.

O tym jak obniżyć cenę biletu lotniczego opowie Dawid Dudek, autor Biblii Taniego latania. Będą opowieści z całego świata. Z ciepłych i zimnych, nawet bardzo zimnych stron. Jerzy Arsoba polski strażnik mrozu zaprosi w podróży na Światowy Biegun Zimna.

Nie po raz pierwszy Jurek Arsoba i Igor Skawiński ruszyli do dalekowschodniej Rosji, jednak tym razem opowiedzą o niezwykłym festiwalu, na którym co roku spotykają się czarowne, bajkowe postaci z całego świata.

Opowiedzą o lodowych rzeźbach, szalonej podróży przez zamarzniętą tajgę na saniach zaprzężonych w syberyjskie jelenie, autostopowej przygodzie przy 40 st. C i wódce z rosyjskim Dziadem Mrozem oraz eweńskim pasterzem jeleni.

Światowy Biegun Zimna znajduje się jeszcze dalej na wschód za Syberią, w rosyjskiej Jakucji (Republika Sacha). W miejscowości Ojmiakon na Kołymie stacja meteorologiczna zanotowała niegdyś (w 1932 r.) najniższą temperaturę 71,2 st. Celsjusza, a przed 10 laty w Tamtorze 72,2 st. C.

Ale co istotniejsze cały czas do dzisiaj są to miejsca regularnie zamieszkałe przez ludzi żyją tam cały rok, jest tam administracja, szkoła, dom kultury, sklepy a nawet mały hotelik. Jest tam także lodowa rezydencja Czyschana jakuckiego Strażnika Mrozu.

III edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń odbędzie się w dniach 16-18 października podczas Tour Salonu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Szczegóły na stronie festiwalu: http://sladamimarzen.pl/

Sladami marzeń

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.