Aglomeracja

Policja zatrzymała fałszywego kuriera

Policja zatrzymała złodzieja  Foto: Policja

Poznańscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku fałszywego kuriera. Mężczyzna podając się za pracownika firmy kurierskiej wziął pieniądze za paczkę, a chwilę później dokonał na odbiorcy rozboju. Podejrzany był już poszukiwany przez sąd za wcześniej popełnione przestępstwa. Obecnie przebywa w areszcie. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Poznaniak najpierw ukradł kurierowi dwie przesyłki po czym sam postanowił je dostarczyć. Jedną z paczek zaniósł do gabinetu stomatologicznego. Kobieta odbierająca zamówiony towar zapłaciła oszustowi. To jednak nie koniec. Po kilku minutach 30-latek wrócił do przychodni. Wówczas mężczyzna zaatakował kobietę i ściągnął jej z dłoni dwa pierścionki – informuje Patrycja Banaszak, z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Dzień później mężczyzna postanowił dostarczyć drugą ze skradzionych paczek. Tym razem do Kliniki Weterynaryjnej. W gabinecie podczas próby przekazania przez oszusta przesyłki pojawili się policjanci. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas czynności funkcjonariusze ujawnili przy nim blisko 50 gramów narkotyków.

Sąd na wniosek Prokuratora zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz