Luboń

Koperta, która może uratować życie

koperta  Foto: sxc / Pedro Simao

Specjalna koperta z najważniejszymi informacjami o jej właścicielce czy właścicielu może uratować życie w sytuacji zagrożenia. Miasto Luboń kupiło dla mieszkańców 500 takich kopert.

Miasto Luboń organizuje akcję Koperta Życia do której przystąpienia zachęcają również lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego. – wyjaśnia Magdalena Sołtysiak z Urzędu Miasta – skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych.

Zasada jest bardzo prosta. Trzeba w specjalnie przygotowanych kopertach umieścić najważniejsze informacje o stanie zdrowia, a także o przyjmowanych lekach.

Podczas przyjazdu karetki, gdy na przykład osoba straci przytomność interweniujący ratownik dzięki zapisanym w kopercie informacjom będzie mógł odpowiednio zareagować. Koperty najczęściej umieszczane są w lodówkach czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

Zestaw przygotowany przez Urząd Miasta składa się z plastikowej koperty, karty informacyjnej, a także naklejki lub magnesu do umieszczenia na drzwiach lodówki – dodaje Magdalena Sołtysiak.

Wszyscy zainteresowani mieszkańcy Lubonia mogą odbierać Koperty Życia w Urzędzie Miasta w godzinach jego pracy w pokoju nr 018.

Koperta Życia

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz