POZnań

Poznaniacy wykręcili sobie rowerowe stojaki

Poznaniacy wykręcili sobie rowerowe stojaki  Foto: mat. prasowe

Mieszkańcy niemal 660 polskich miast i miasteczek kręciło kilometry na rowerach walcząc o stojaki. Łącznie uczestnicy tej akcji przejechali blisko 3.800.000 kilometrów. Najlepszym wynikiem może się ostatecznie pochwalić Poznań.

Poznaniacy, którzy przyłączyli się do akcji przejechali w sumie 269.844 km wyprzedzając mieszkańców Warszawy (150.602 km) i Lubartowa (91.758 km). Była to już czwarta edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej Kręć Kilometry, którą organizuje Fundacja Allegro All For Planet. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców w 20 miastach pojawią się nowe, oryginalne stojaki rowerowe.

Aby wziąć udział w rywalizacji, trzeba było pobrać darmową aplikację mobilną na swój telefon i jak najwięcej jeździć na rowerze. Przejechane kilometry trafiały na konto wybranego miasta.

W tym roku ogromne zaangażowanie wykazali mieszkańcy mniejszych miejscowości – mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji – udowodnili, że dzięki mobilizacji i wspólnemu wysiłkowi mogą rywalizować na równi z rowerzystami z dużych metropolii.

Tuż za podium, na którym najwyższe miejsce zdobył Poznań, znalazły się Kraków, Chrzanów i Piła. Podczas tegorocznej edycji tego wydarzenia rywalizowały 657 miejscowości!

Udało nam się być w wielu miejscach w Polsce, by przy okazji różnych eventów propagować jazdę na rowerze i dodawać kolejne kilometry do rankingu – dodaje Krzysztof Śpiewek. – wszędzie widzieliśmy ogromne zaangażowanie uczestników w walkę o stojaki rowerowe dla swojego miasta.

W całej Polsce jest już ponad 900 charakterystycznych stojaków rowerowych w 122 różnych lokalizacjach. Po tegorocznej edycji akcji na ulicach polskich miast pojawi się kolejnych 100 stojaków.

 Poznaniacy wykręcili sobie rowerowe stojaki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz