Murowana Goślina

Pół doby charytatywnego biegu

Ekonomiczna Piatka - bieganie  Foto:

Kolejny już raz organizowany jest 12-Godzinny Bieg Charytatywny w Murowanej Goślinie. Tym razem jego uczestnicy wspierać będą 5-letnią mieszkankę tej gminy, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę, opóźnienie w rozwoju oraz niepełnosprawność ruchową.

Po raz czwarty Andrzej Ludzkowski, olimpijczyk z Atlanty będzie biegał przez 12 godzin w celu zebrania funduszy na pomoc osobom niepełnosprawnym – informuje Monika Paluszkiewicz z Urzędu Miasta i Gminy – hasłem tegorocznego biegu jest Pomóżmy Martynce Raczyńskiej stanąć na nogi.

Marzeniem sportowca jest, aby zebrać fundusze na kolejne turnusy rehabilitacyjne dla dziewczynki. Na pierwszy pojechała dzięki zbiórce pieniędzy podczas ubiegłorocznego Memoriału Gołasia.

Podczas poprzedniej edycji tego wydarzenia do biegającego na stadionie miejskim Andrzeja Ludzkowskiego przyłączyło się w sumie i pokonało różne dystanse około 400 osób. Można biegać, maszerować, jeździć na rowerze.

Pomóc może każdy – podkreśla Monika Paluszkiewicz – nie tylko biegając, ale choćby przychodząc tylko zobaczyć, wrzucić do puszki pieniądze, skosztować pysznych ciast, które przygotowuje grupa wsparcia.

Bieg odbywa się na pętli o długości 400 metrów. Dowolny dystans pokonywać można  biegnąć, jadąc na rowerze, spacerując czy maszerując z kijkami. Uczestniczyć w nim mogą osoby zrzeszone w klubach sportowych lub amatorzy, ale pełnoletni. Osoby młodsze mogą startować, ale tylko za zgodą rodzica bądź opiekuna osobiście lub pisemnie.

Panująca na stadionie atmosfera jest trudna do opisania. Jedni przychodzą przygotowani, inni, którzy tylko z ciekawości zajrzeli na stadion, po prostu przyłączają się choć na chwilę.

Orkiestra dęta biega wraz z instrumentami, pani w średnim wieku prosto z kościoła dzielnie truchta w wyjściowych sandałach na koturnie i w garsonce… – wspomina Monika Paluszkiewicz.

IV 12-Godzinny Bieg Charytatywny w Murowanej Goślinie odbędzie się na Stadionie Miejskim (ul. Mściszewska) w niedzielę 20 września. Start o godzinie 9:00, a meta o 21:00.  

Warunkiem dopuszczenia zawodnika do biegu będzie przedstawienie podczas weryfikacji zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do udziału w biegu lub złożenie podpisu pod oświadczeniem o zdolności do udziału w biegu – podkreślają organizatorzy – zawodnicy biorą udział w Biegu na własną odpowiedzialność i ryzyko, co potwierdzają podpisem złożonym na oświadczeniu podczas weryfikacji.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz