Łazarz

Łazarskie pomysły na integracje zdrowych i niepełnosprawnych dzieci

Plac Zabaw w Parku Kasprowicza  Foto: lazarz.pl

Na specjalnym integracyjnym placu zabaw dla niepełnosprawnych dzieci na Łazarzu dochodziło do incydentów. Zdarzało się, że zdrowe dzieci bawiły się na huśtawce przystosowanej wyłącznie dla wózków inwalidzkich i nie chciały ustępować miejsca dzieciom niepełnosprawnym, w czym wspierali ich rodzice, co prowadziło do konfliktów.

Zdrowe dzieci, a także ich rodzice nie reagowali także na uwagi, że zgodnie z instrukcją z huśtawki dla wózków nie powinny korzystać osoby pełnosprawne, co w konsekwencji doprowadziło do jej uszkodzenia.

Dlatego też radni z Łazarza postanowili zaprosić mieszkańców – na wspólną rodzinną imprezę do Parku Kasprowicza. Organizatorem sobotniego wydarzenia pod hasłem “Bawimy się” jest Rada Osiedla Święty Łazarz, która ma nadzieję, że w ten sposób uda się nakłonić dzieci zarówno zdrowe jak i niepełnosprawne do wspólnej zabawy.

Jej celem jest pokazanie zdrowym dzieciom, a także ich rodzicom, że ich mniej sprawni koledzy nie mogą korzystać ze wszystkich huśtawek i innych urządzeń na placu, dlatego byłoby miło, gdyby ustępowali im pierwszeństwa przy korzystaniu z urządzeń zbudowanych specjalnie z myślą o nich – informuje Maria Łazarz, przewodnicząca Rady Osiedla.

W trakcie pikniku nie zabraknie wielu różnych atrakcji, m.in. baniek mydlanych, występów bębniarzy, animacji dla dzieci.

Integracyjna zabawa rozpocznie się w najbliższą sobotę, 12 września o godz. od 11:00,  na placu zabaw w Parku Kasprowicza.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz