Aglomeracja

Policja apeluje – rozważnie nad wodą!

Policja wodna  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Wakacje i ładna pogoda sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Policjanci apelują, aby nie zapominać o podstawowych zasadach korzystania z kąpieli oraz zwracają uwagę na zmianę przepisów dotyczących bezpieczeństwa osób przebywających na wodzie.

Funkcjonariusze przypominają, że wypoczywając nad wodą najlepiej korzystać tylko ze strzeżonych kąpielisk. Nie przeceniajmy własnych umiejętności pływackich. Nie skaczmy do wody w miejscach, których nie znamy. Wypożyczając sprzęt pływający, pamiętajmy o nałożeniu kamizelki ratunkowej. Przyjeżdżając na plażę z najmłodszymi, cały czas kontrolujmy ich zachowanie. Unikajmy wchodzenia do wody od razu po kąpielach słonecznych lub po posiłku. Gdy widzimy osobę, która zaczyna się topić należy natychmiast powiadomić o tym ratownika i służby ratunkowe.

Osoby, które korzystają z urządzeń pływających powinny wiedzieć, że od 25 czerwca br. obowiązuje nowy przepis wynikający z Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Obowiązujące przepisy zakazują prowadzenia obiektów pływających nie będących pojazdami mechanicznymi w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Grozi za to mandat – dodaje Patrycja Banaszak z działu prasowego Komendy Miejskiej Policji.

Udane wakacje, to bezpieczne wakacje!

Policjanci na rowerach (3)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz