POZnań

Taniec integruje sąsiadów na Starym Mieście, Łazarzu i Jeżycach

Malta Taniec 2015  Foto:

Dancing Poznań 2015 to nie tylko XXII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego, ale także XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Nie zabraknie również imprez towarzyszących. Po raz pierwszy w tym roku imprezie Dancing Poznań będzie towarzyszył projekt „Tańczenie Warte Poznania”, mający na celu kulturalną i społeczną aktywizację mieszkańców centrum Poznania i przybliżenie im wartości, jakie niesie ze sobą taniec oraz impreza Dancing Poznań.

Dancing Poznań jest znanym w całej Europie przedsięwzięciem, które odwiedza co roku setki osób kochających taniec, pragnących uczyć się go pod okiem doskonałych pedagogów z całego świata. Obecnie 90% miejsc na warsztatach jest już zajętych. Można się jeszcze zapisać m.in. na takie zajęcia jak: modern dance, hip hop basic, body conditioning, reggaeton czy afro cubano.

W ramach programu zostaną zrealizowane m.in. zajęcia i warsztaty specjalne, odbywające się w różnych częściach stolicy Wielkopolski, m.in. tańcowisko rodzinne, warsztaty dla dzieci i seniorów „ruch kreatywny”, zajęcia „tańczenie pod koziołkami”.

Projekt adresowany jest do mieszkańców Osiedli: Jeżyce, Stare Miasto i Święty Łazarz. Mieszkańcy tych obszarów, otrzymają za pośrednictwem Rad Osiedli 40 darmowych miejsc na Międzynarodowych Warsztatach Tańca Współczesnego oraz 30 biletów na przedstawienia odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca.

Zapisy na zajęcia odbywające się w ramach projektu ruszą w połowie lipca. Więcej informacji o wydarzeniu pojawi się już wkrótce na stronie i Facebooku Dancing Poznań oraz Polskiego Teatru Tańca.

Projekt „Tańczenie Warte Poznania” dofinansowany z budżetu Urzędu Miasta Poznania/ Program „Centrum Warte Poznania”.

Premiera spektaklu EXERESE MONOBLOC_Stary Browar Taniec

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz