K U L T U R A

Na Wrocławskiej fajnie jest

Dźwięki Starego Miasta  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Ulica zatrzymała się jak za sprawą czarodziejskiej różdżki. Popłynęły dźwięki zespołu Queen i uczennice Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu w nietypowy sposób zapraszały spacerowiczów ulicy Wrocławskiej na koncerty z cyklu Dźwięki Starego Miasta.

Stowarzyszenie Na Wrocławskiej, Gołębia Inspiruje i mieszkańcy tego fyrtla przekonują, że warto przyjść do Centrum. Ulica Wrocławska czy Gołębia nie są tylko zagłębiem miejsc, gdzie tanio można wypić coś mocniejszego, ale skrywają w sobie miłe dla duszy tajemnice.

W najbliższą środę w cyklu Dźwięki Starego Miasta na dziedzińcu poznańskiej Szkoły Baletowej prawdziwa gratka czeka na miłośników baletu i muzyki filmowej. Punktualnie o godzinie 17:00 rozpocznie się spektakle: “I baletowo, i filmowo, i muzycznie” – zachęcają organizatorzy.

Podczas 50 minutowego przedstawienia, z udziałem uczniów, zaprezentowane zostaną przeboje muzyki filmowej i popularnej w inscenizacjach teatralnych. Wszystko z wykorzystaniem otaczającej wyjątkowej architektury dawnego kolegium jezuickiego. Widzowie usłyszą muzykę filmowa m. in z takich kinowych hitów jak, ,,James Bond” – (Bono, Adele), ,,Bandyta” ( Michał Lorenc), czy ,,Vabank” ( H. Kuźniak). Nie zabraknie także przebojów muzyki popularnej z repertuaru The Beatles, Queen, Rodrigo&Gabriela, Michaela Jackson, Antoniny Krzysztoń oraz Grzegorza Turnaua.

Tuż przed spektaklami na ulicach Starego Miasta odbędą się krótkie happeningi taneczne mające na celu zwrócenie uwagi przechodniów, wywołanie zainteresowania, tym co za chwilę wydarzy się na dziedzińcu szkoły

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz