POZnań

TedX- czyli nowy salon Poznania – bardzo miastotwórczy!

TEDx Poznań  Foto: materiały prasowe

TEDx Conference to globalna inicjatywa gdzie w setkach miast na świecie fani organizują lokalne eventy, podczas których wspólnie dyskutują o ważnych dla danej społeczności rzeczach oraz zapraszają prelegentów. Prężnie rozwijają się poznańskie spotkania, zawsze przyciągają tłumy, tak będzie pewnie w najbliższy czwartek, zwłaszcza że tematy i mówcy są inspirujący.

TEDxSalon dedykowany będzie odkrywaniom możliwości, które tkwią w miejscach i ludziach nas otaczających.

Paweł Głogowski – prezes stowarzyszenia Ulepsz Poznań, koordynator społecznych projektów postara się odpowiedzieć na pytanie czy budżet obywatelski może odmienić polskie miasta.

Agnieszka Chlebowska i Dominika Szelążek – z Jeżyc – opowiedzą o tym, jak podążanie za ciekawością, zaglądanie w miejsca pozornie bardzo niedostępne jest świetnym i rozwijającym doświadczeniem.

Odwołają się do inicjatywy DZIELNICO, która była eksperymentem śmiałego wejścia w przestrzeń i działań na miejscu. Będzie o odkrywaniu, eksperymentach i ryzyku, które warto podejmować.

Dorota Bonk-Hamermeister w mieście chce żyć wygodnie, swoją dzielnicę traktuje jak dom – dlatego od lat stara się wraz z innymi ludźmi o podobnym “miastopoglądzie” o poprawę jakości życia w najbliższym otoczeniu i integrację mieszkańców.

Jest współzałożycielką i członkinią zarządów stowarzyszeń Prawo do Miasta i Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie. Na TEDxPoznań opowie m.in. o tym, jak od postawy “nie da się” dojść do szansy przejmowania odpowiedzialności za miasto i udowodni, że ludzie są fajni, jeśli tylko spróbujemy ich poznać.

Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak prowadzą na co dzień w Poznaniu śródecką Cafe La Ruina, kuchenny Raj i najmłodszy, plażowy kontener z Indochin – Mai Pen Raj nad Wartą.

Pieką, komponują nieśmiałe i śmiałe wariacje w zakresie sernikologii. A kuchnia podróży, którą serwują na co dzień w Raju i Mai Pen Raj to próba ożywienia niesamowitych, nie tylko kulinarnych wspomnień z podróży. Powiadają, że precyzyjnie i z wielką dumą odtworzyli dania, na punkcie których przepadli bez reszty u źródeł. Nadto serwują na Śródce małe kino z 22 czerwonymi, rozkładanymi fotelami.

Miłośnicy różnego rodzaju slow: food, travel czy drivingu. Bezgranicznie zakochani w Bieszczadach. Podróżnicy, których stopy stanęły do tej pory m.in. na Kubie, w Tajlandii, Wietnamie, Laosie, Kambodży, Hong Kongu, Peru, Boliwii, Maroko i wielu krajach starego kontynentu.

TEDx Poznań, czwartek 24 czerwca, godz. 18:00, CK Zamek

Golebia inspiruje

Szczegóły na facebooku

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz