Aglomeracja

Wiózł trefny tytoń, w domu hodował konopie indyjskie

Poznańscy policjanci podczas kontroli dostawczego busa znaleźli w nim ponad tonę tytoniu. Okazało się, że bez akcyzy. W domu mężczyzny natomiast odkryli uprawę konopi indyjskich.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który w wynajmowanym samochodzie dostawczym przewoził ponad tonę tytoniu bez akcyzy – relacjonują policjanci – powiadomiony o sprawie Urząd Kontroli Skarbowej w Poznaniu oszacował straty Skarbu Państwa na blisko 475.000 złotych.

Za takie przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduję wysoką grzywnę i do 2 lat więzienia.

Po zatrzymaniu mężczyzny w piwnicy wynajmowanego przez niego domu pod Poznaniem policjanci znaleźli profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Łącznie 178 doniczek z roślinami w różnej fazie wzrostu i całą infrastrukturę umożliwiającą uprawę. Można by z nich wyprodukować prawie 4 kilogramy narkotyków o czarnorynkowej wartości 117.000 złotych. Wszystko wskazuje na to, że plantacja działała już od dłuższego czasu.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald i Jeżyce Sąd Rejonowy w Poznaniu zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące – dodają policjanci – za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia.

Wiózł trefny tytoń, w domu hodował konopie indyjskie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz