BizNews POZnań

Większość dwulatków korzysta ze smartfonów!

Podobno aż 85% dwulatków korzysta z urządzeń mobilnych. Często na smartfon mamy albo taty pobierane są specjalne aplikację lub gry. Spokój rodziców jest bezcenny, ale też jak zapewniają producenci gier dla dzieci multimedialne produkcje to nie tylko zabawa ale też nauka.

Marek PrzystaśWażnym producentem gier wykorzystującym „edutainment”, czyli naukę poprzez zabawę jest polska firma Duckie Deck. Produkty polskiego startupu dostępne są m.in. w restauracjach MCDonaldsa w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, gdzie ustawione są ekrany dotykowe z grami.

W jednym z najnowszych projektów w Family Photo dzieciaki mogą tworzyć portrety członków rodziny, a następnie zbudować zbiorowe fotografie. Gra ma na celu rozwijać kreatywność maluchów oraz być fajną zabawką, przy której radość będzie miała cała rodzina. Family Photo dedykowane jest dzieciom między 3 a 7 rokiem życia, ale jak zapewniają twórcy projektu, to także znakomita zabawa dla całej rodziny.

Twórca technologicznego sukcesu, Marek Przystaś, założyciel Duckie Deck będzie gościem MIND PARK w Poznańskim Parku Przemysłowo Technologicznym na Dębcu.

Jego gry edukacyjne zostały docenione przez jurorów konkursu SXSW Education w Teksasie, którzy jednogłośnie okrzyknęli Duckie Deck jednym z sześciu najlepszych w 2013 roku projektów edukacyjnych na świecie.

Gry oferowane na całym świecie poprzez platformy internetowe w swoim założeniu mają rozwijać kreatywność oraz uczyć dzieci pozytywnych postaw i zdrowych nawyków, takich jak np. dzielenie się z innymi, tolerancja, segregacja śmieci czy mycie zębów. Podstawy zostały opracowane przy współpracy z psychologami, rodzicami oraz najważniejszymi ekspertami, czyli dziećmi.

W 2011 roku aż 10% dwulatków korzystało z urządzeń mobilnych. Dzisiaj z urządzeń mobilnych korzysta już 38% dwulatków (wg Common Sense Media), a w roku 2015 będzie to aż 75-85%.

Na spotkaniu Marek Przystaś opowie o rozwoju własnej firmy, czym różni się mobile dla dzieci i dla dorosłych oraz jak skutecznie podbić rynek zagraniczny.

PPTP- ul. 28.czerwca 406, Sala A., wtorek 16 czerwca, godz. 18:00.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz