K U L T U R A

Never Sleep – startuje Malta Festival

Rusza urodzinowa, 25. edycja Malta Festival Poznań. Przez trzy tygodnie razem z 533 artystami z 22 krajów będziemy żyć współczesnym teatrem i tańcem, eksperymentalnymi performansami i filmami, koncertami, spotkaniami, dziesiątkami bezpłatnych warsztatów i wyjątkowych działań artystyczno-społecznych. W czasie Malty plac Wolności stanie się zieloną wyspą tętniącą życiem od rana do nocy.

Już od poranka w Generatorze Malta na placu Wolności otwarta zostanie strefa dla dzieci, wypożyczalnia gier i książek, restauracja i bar oraz strefa miejskiego relaksu. Cykl codziennych aktywności rozpocznie joga. Festiwal zainauguruje o godz. 21.30 pokaz filmu dokumentalnego Anety Kopacz, reżyserki nominowanej w tym roku do Oscara. Europa i okolice – 25 lat festiwalu Malta ukazuje przemiany festiwalu na tle zmian społecznych, kulturowych i obyczajowych, które zaszły w Polsce po roku 1989.

Tego samego wieczoru, o godz. 22.50 film wyemituje program 2 TVP. Podczas inauguracji z placu Wolności ruszy nocny bieg z Night Runners, a o godz. 23.00 w słuchawkach zabrzmi pierwsze tegoroczne Silent Disco.

O godz. 22.00 na budynku Starej Rzeźni po raz pierwszy zabłyśnie neon Tima Etchellsa pt. Never Sleep. Świetlny napis będzie towarzyszył Poznaniowi do końca festiwalu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz