K U L T U R A

The Beatz & Pieces – bardzo dużo beatów w Starej Rzeźni

The Beatz to płaszczyzna komunikacji i porozumienia między artystami, a odbiorcami, oraz różnymi muzycznymi gatunkami, ale także rozmaitymi sztukami, czy pokoleniami. Impreza otwierająca cykl The Beatz & Pieces rozpocznie się 12 czerwca, na kilku scenach Starej Rzeźni. To pierwsze wydarzenie  nowego muzycznego projektu Lab poznańskich dj’ów.

To ma być pierwszy wspólny live-act najróżniejszych muzycznych stylów z odległych od siebie krańców – to wystarczająco dużo dobrych powodów, by się wybrać tej nocy do Starej Rzeźni – zachęca Szymon Woźniak, organizator muzycznej imprezy.

spinache_monika_kmita_02_12To beaty są tutaj podstawą i zasadą poruszającą całą platformą. W tym pojęciu kryje się wszystko za co kochamy muzykę – niezależnie od tego, czy mowa o klasycznym hip-hopie, nowym rapie, nu-jazzie, czy housie. Musi być tłusto – czytamy w zaproszeniu na imprezę w Starej Rzeźni.

Wydarzenie rozpocznie koncert Spinache’a, na którym artysta wykona materiał ze swojego najnowszego studyjnego albumu. Utwory przygotowane wspólnie ze Stanem Michalakiem i Spiskiem Jednego są rozwinięciem brzmienia i idei zawartej na płycie, scenicznym spotkaniem wychodzącym poza muzyczne ramy. Rap, groove, improwizacja i dobra energia.

Płyta “Spinache” ukazała się w maju zeszłego roku i znalazły się na niej single “Podpalamy Noc”, “Piję życie do dna”, “Ma tak być”, “Cykl”, “Ty tak jak ja” oraz “Jak Roluję”.

Na głównej scena w Starej Rzeźni dziać się będą najbardziej spektakularne rzeczy z występem legendy polskiego rapu, a zarazem jednej z większych aktualnie jego gwiazd, Spinache’a, wraz z live-bandem. Prócz niego wokalno-live-actowym występem swoją działalność sceniczną rozpocznie kolektyw The Beatz. A poza tym – bass, zarządzany przez przedstawicieli rozmaitych szkół, z nigdy dotąd niesłyszanym w LAB-ie, Kiro Roksem na czele, zawsze efektownym Spiskiem Jednego oraz silną lokalną reprezentacją.

Scenę beatowo-house’ową rozpocznie taneczny set poznańskiego producenta – Flyvera. Po nim konsoletę przejmują Lux Familiar i Kiro Rox.

W podziemnej scenie Starej Rzeźni zabrzmi natomiast rap z ekipą JAM DOBRY. Całonocna impreza ma być soundsystemową odsłony ekipy Basscratch Connection. Będzie to także koncert undergroundowego poznańskiego składu: Enrikle + Kmieciu – premierowy po wydaniu epki “Płyta taktyczna”, a także klasyczny bounce i bounsowanie do klasyki serwowanej przez DJ-a Polara.

The Beatz & Pieces na facebooku

Spisek Jednego

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz