Luboń

Wpadli zanim właściciel się zorientował

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Pod koniec maja policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o kradzież citroena C4. Auto o wartości ponad 40 tysięcy złotych odzyskano zanim właściciel zgłosił jego utratę. Zatrzymanym za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci w czasie wolnym od służby dostrzegli na terenie Lubonia trzech znanych im mężczyzn powiązanych z przestępczością samochodową, którzy interesują się jednym z zaparkowanych pojazdów. Po uruchomieniu pojazdu jeden z nich wsiadł do niego i odjechał. W trakcie drogi do Poznania koledzy swoim samochodem „pilotowali” skradzionego citroena – relacjonuje Patrycja Banaszak z działu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Mężczyźni poruszali się w kierunku poznańskiej Wildy. W chwili gdy wjechali na jedno z zamkniętych osiedli, obserwujący ich policjanci o wszystkim poinformowali swoich kolegów na służbie. Funkcjonariusze którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zatrzymali trójkę mężczyzn. W samochodzie, którym się poruszali znaleźli urządzenie do uruchamiania pojazdów bez kluczyka i manipulatory do otwierania drzwi. Policjanci zabezpieczyli znalezione przedmioty.

Podejrzani są dobrze znani Policji. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Prokuratura zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego w wysokości 7 tysięcy złotych oraz zakaz opuszczania kraju. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium