K U L T U R A

Z teatrem “Na jagody”

Na jagody  Foto: Stowarzyszenie Łejery

Po raz drugi będzie można zobaczyć dzieci z Przedszkola Niepublicznego Gumisie oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej Łejery we wspólnym przedstawieniu. Tym razem będzie to spektakl “Na jagody”.

Obie instytucje współpracują ze sobą już od jakiegoś czasu przy projektach teatralnych. Spektakl “Na jagody” według Marii Konopnickiej to drugie wspólne sceniczne przedsięwzięcie szkoły z przedszkolem.

Przedszkole Niepubliczne Gumisie jest przedszkolem teatralno-artystycznym od września 2014 roku, ale ma znacznie dłuższą historię, ponieważ istnieje od 10 lat – wyjaśnia Anna Janowska, dyrektor przedszkola – w naszym przedszkolu realizujemy edukację przez teatr, i wspólnie przeżywamy pedagogiczno-artystyczna przygodę zarażania dzieci magią teatru.

Anna Janowska dodała również, że decyzja o przyjęciu przez placówkę takiego profilu, zapadła po ukończeniu przez część kadry przedszkola Studiów Podyplomowych Instruktor Teatralny, współtworzonych przez Stowarzyszenie Łejery. Teatralnym wirusem, jak sami mówią, zarazili ich Elżbieta Drygas oraz Jerzy Hamerski, a więc współtwórcy Szkoły Łejery.

Teraz wychowawcy z przedszkola ten “teatralny wirus” przekazują dzieciom i ich rodzicom. Kolejnym owocem tej pasji będą… jagody.

Spektakl “Na jagody” zostanie wystawiony na Scenie Wspólnej przy ul. Brandstaettera 1 (Za Cytadelą) w czwartek 28 maja o godzinie 11:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz