K U L T U R A

Festiwal literatury zaczyna się dziś

Festiwal Literatury  Foto: empik/ mat. prasowe

Festiwal Literatury Foto: empik/ mat. prasoweGaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka i Piotr Wołoszyk spotkają się z czytelnikami swoich książek w ramach Festiwalu Literatury organizowanego przez salon Empik. Cykl spotkań z wielkimi osobowościami świata literatury odbędzie się w ten weekend 23-26.04.2015 r. przy ul. Ratajczaka 44. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

GAJA GRZEGORZEWSKA, 24 kwietnia, godz. 18:00

Autorka znakomitych powieści kryminalnych, felietonistka „Polityki”, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru. Grasuje głównie w Krakowie. Na zabijaniu zna się jak mało kto, co przez lata potwierdzała jako recenzentka Portalu Kryminalnego. „Betonowym pałacem” – swoją najodważniejszą powieścią – udowodniła, że języka potrafi używać w bardzo niegrzeczny sposób.

PIOTR WOŁOSZYK, 25 kwietnia, godz. 17:00

Autor stawia sobie za cel prowokowanie do myślenia o otaczających nas sprawach. Bohaterowie jego książek borykają się z problemami i emocjami, które dotykają wielu z nas i pewnie dlatego stają się tak nam bliscy. „Opuścić wczoraj” to już druga powieść Piotra Wołoszyka, o której z pewnością opowie podczas spotkania.

JOANNA JODEŁKA, 26 kwietnia, godz. 17:00

Jedna z najciekawszych autorek współczesnego polskiego kryminału. Zadebiutowała powieścią „Polichromia” (2009), za którą od razu otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Wydała także „Grzechotkę” (2011), „Kamyk” (2012), „Ars Dragonia” (2014). a w 2015 roku ukazała się jej najnowsza powieść „Kryminalistka”. Związana z Poznaniem, który często staje się fabularnym tłem jej książek.

Wejdź do gry – śladami bohaterów znanych kryminałów.

Poznań to jedno z miast, w których 26 kwietnia odbędzie się gra miejska, oparta na fabułach znanych książek, których akcja dzieje się w danym mieście. Jakich? Wszystko okaże się niebawem…
Wystarczy zebrać grupę trzech do pięciu osób i zgłosić swój udział do dziś za pośrednictwem specjalnego profilu @slademksiazki na Instagramie. Na najlepszych w każdym mieście czekają nagrody.

Szczegółowy program Festiwalu Literatury w całej Polsce: www.festiwalliteratury.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz