Futsal kobiet: AZS UŚ Katowice – KU AZS UAM Poznań 1:3 (1:1)

AZS UAM Poznań - ISD AJD GOL Częstochowa 5:3 (2:2) - Poznań 4.01.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

AZS UAM Poznań - ISD AJD GOL Częstochowa 5:3 (2:2) - Poznań 4.01.2015 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterUAM Poznań zwyciężył w Katowicach 1:3 po raz kolejny udowadniając, że po każdej porażce zespół podnosi się niezwykle szybko. UAM Poznań w całym meczu sprawiał wrażenie lepszej drużyny ale kilkakrotnie prosiło się o więcej odwagi w uderzaniu na bramkę gospodyń.

W pierwszej części meczu akademiczki miały lekką przewagę. Nie trzeba było długo czekać gdy Poznanianki wyszły na prowadzenie. Już w czwartej minucie meczu debiutancką w tym sezonie bramkę strzeliła powracająca po kontuzji Karolina Grześkowiak. Ta bramka na długo ustawiła spotkanie. UAM atakował, Katowice groźnie kontratakowały ale zawodniczki gospodyń były nieskuteczne. Wszystko co miłe i dobre skończyło się w jedenastej minucie kiedy to dość nieszczęśliwie piłka odbiła się w naszym polu karnym od Marty Zielińskiej i Uniwersytet Śląski z Katowic mógł cieszyć się z wyrównania.

Po przerwie Poznanianki rzuciły się odważniej do ataków. Gospodynie natomiast skupiły się na grze z kontry. Trzeba przyznać, że w drugiej części meczu ich celowniki były już odpowiednio nastawione. Nie przestraszyło to jednak Emilii Krajewskiej, która za każdym razem udowadniała, że po kontuzji powróciła silniejsza. Odpowiedz naszej drużyny na te zaczepki była perfekcyjna. Najpierw w dwudziestej-ósmej minucie Żaneta Pawlik trafiła w poprzeczkę, którą na bramkę zamieniła swą dobitką najmłodsza w poznańskiej drużynie Laura Czudzińska. To było jej debiutanckie trafienie w Ekstralidze Futsalu Kobiet. Bramka ta rozochociła naszą młodą defensorkę, która do końca spotkania szukała szczęścia. To dziś wyraźnie uśmiechało się do Laury, ponieważ dołożyła jeszcze jedno, ostatnie już tego dnia trafienie w trzydziestej szóstej minucie. Ostatnie minuty to była już pełna kontrola drużyny z Poznania, która mogła świętować zdobycie kolejnych trzech punktów.

Na koniec dwa miłe akcenty. Kibice UAM Poznań wręczyli na koniec spotkania wszystkim paniom po kwiatku z okazji walentynek. UŚ Katowice natomiast zdecydował się zadziałać słynną tezą ,,przez żołądek do serca” i uraczył naszą drużynę obiadem na wynos.

AZS UŚ Katowice – KU AZS UAM Poznań 1:3 (1:1)

Bramki: Zielińska (sam) 11 – Karolina Grześkowiak 4, Laura Czudzińska 28, 36

UAM: Emilia Krajewska, Aleksandra Przybył – Karolina Grześkowiak, Agnieszka Rezler, Laura Czudzińska, Alicja Busza, Marika Krupska, Mariola Żyła, Marta Zielińska, Adrianna Sypniewska, Żaneta Pawlik, Agnieszka Grzechowiak

źródło: .uam-kobiety.futbolowo.pl