K U L T U R A

Rocket Festiwal 2015, czyli Hey, Luxtorpeda, Happysad w Arenie

Bednarek (8.11.204) Hala nr 2 MTP  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Bednarek (8.11.204) Hala nr 2 MTP Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina KiragaFani dobrej muzyki powinni zapisać sobie w kalendarzach datę 28 lutego 2015 roku. Tego właśnie dnia w poznańskiej hali Arena odbędzie się Rocket Festiwal 2015. W tym roku zagrają same gwiazdy: Hey, Luxtorpeda, Happysad i inni.

Rocket Festiwal to ciesząca się coraz większą popularnością impreza odbywająca się w czterech miastach: w Warszawie, Lublinie, Szczecinie i Poznaniu. Poznański koncert uświetni występy takich wykonawców, jak: Hey, Luxtorpeda, happysad, Oberschlesien, Chemia i Muchy.

Hey to jedna z najpopularniejszych kapel na polskiej scenie. Katarzyna Nosowska i zespół ostatnio coraz częściej inspirują się muzyką elektroniczną, a zarazem nie tracą ducha rockowych nagrań sprzed lat.

Luxtorpeda, czyli ostatnie muzyczne “dziecko” Roberta “Litzy” Friedricha, z pewnością zaprezentuje energetyczny set, na który złożą się kawałki z wszystkich trzech albumów grupy.

Happysad, twórcy przeboju “Zanim pójdę”, będą promować swój najnowszy krążek, zatytułowany “Jakby nie było jutra”, wydany w październiku zeszłego roku.

Fani Śląska, dla których śląska gwara nie jest obca, z przyjemnością wybiorą się na występ Oberschlesien. To zespół, który sięga po industrialne brzmienia z mocnymi tekstami śpiewanymi po śląsku.

Muchy to uznany poznański band, który niedawno wydał studyjny album. Sukces dwóch pierwszych płyt pozwolił wystąpić zespołowi na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce, jak Open’er, OFF czy Jarocin. W Arenie z pewnością usłyszymy kilka numerów z płyty “Karma Market”.

Rocket Festiwal odbędzie się 28 lutego w hali Arena. Rozpocznie się występem Chemii o godz. 16. Pełna rozpiska godzinowa przedstawia się następująco:

15:30 otwarcie drzwi
16:00 Chemia
16:45 Oberschlesien
17:30 Muchy
18:20 Happysad
19:50 Hey
21:20 Luxtorpeda

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz