Luboń

Kręć w Walentynki

Zgrupka Luboń  Foto: Zgrupka Luboń

Jedni celebrują to święto zakochanych, inni oscentacyjnie je bojkotują. Może warto Walentynki spędzić aktywnie, kręcą ile tylko ma się sił w nogach?

Zgrupka Luboń zaprasza na wspólne kręcenie w najbliższy weekend, mamy luty, a pogoda taka piękna, więc obowiązkowo kręcimy! – zachęcają pomysłodawcy sobotniej jazdy na rowerze – każdy amator dwóch kółek znajdzie coś dla siebie od jazdy rekreacyjnej po kolarstwo szosowe.

Już w sobotę, a więc w Walentynki zorganizowana zostanie jazda rekreacyjna w terenie dla każdego. Chętni spotkają się na Rondzie Starołęka na parkingu przy sklepie o godzinie 9:00. Do pokonania będzie trasa licząca około 40 km między innymi przez Wielkopolski Park Narodowy. Do grupy tej można dołączyć także koło sklepu spożywczego przy ul. Armii Poznań 3 około godziny 9:30. Nie trzeba się bać, że grupa pojedzie zostawiając kogoś w lesie – podkreślają organizatorzy – nikogo nie gubimy na trasie.

Kolejną grupę stanowić będą kolarze szosowi, którzy spotykają się także na Rondzie Starołęka w sobotę i niedzielę o 9:00. W planie jest pokonanie dystansu 100 km jak co tydzień. Pomysłodawcy zachęcają zarówno osoby jeżdżące regularnie, jak i nowicjuszy kolarstwa szosowego. Dlatego zostały stworzone  dwie podgrupy: baza i sport.

Aktywnie spędzić będzie można także niedzielne wczesne popołudnie. Tym razem chętni spotykają się przy moście w pobliżu centrum handlowego przy Jeziorze Malta w samo południe. Zostanie tutaj zorganizowany trening MTB. Będzie też dodatkowa ustawka rekreacyjna – dodają organizatorzy – rundka 40 km na północ od Poznania do Puszczy Zielonka.

Z pomysłodawcami takiej aktywności można się skontaktować telefonicznie (881 535 535) lub mailowo (zgrupkalubon@gmail.com).

Zgrupka Luboń Foto: Zgrupka Luboń

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium