K U L T U R A

Najlepsze filmy 2014 jednej nocy

Grand Budapest Hotel  Foto:

Grand Budapest HotelMiniony rok przyniósł nam wiele znakomitych filmów, wspaniałych ról aktorskich i niezwykłych efektów specjalnych. Podczas jednej, filmowej nocy będziemy mogli zobaczyć te z nich, które zajęły szczególne miejsce w światowej kinematografii 2014 roku.

ENEMEF: Noc Najlepszych Filmów 2014 to idealna okazja zarówno aby nadrobić kinowe zaległości, jak również aby jeszcze raz obejrzeć jedne z najlepszych filmów minionego roku – zachęca Anna Winsz, która współorganizuje filmowe maratony – każdy z nich jest wyjątkowy, każdy dostarcza innych emocji i żadnego z nich nie można przegapić.

Podczas maratonu zobaczymy wzruszającą opowieść Gwiazd naszych wina, a także podszyty ironicznym humorem Grand Budapest Hotel, spektakularny Interstellar oraz ukazująca prawdziwe oblicze wojny Furia.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 24,00 do 33,00 zł. Na naszym fanpage’u będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia do Multikina Malta i Multikina 51! Wystarczy śledzić wpisy – znajdziesz nas tutaj.

Na nocny maraton filmowy ENEMEF: Noc Najlepszych Filmów 2014 zapraszamy do Multikina Malta w piątek 16 stycznia od godziny 22:00.

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Gwiazd naszych wina to film, który znajduje się w prawie wszystkich zestawieniach najlepszych filmów ostatnich miesięcy, znajduje się także wśród najwyżej ocenianych filmów na IMDB.com (ocena 8,0 na 10) oraz filmweb.pl (7,9 na 10, pozycja 139 na liście najwyżej ocenianych filmów wszech czasów).

Hezel jest chora na raka, na jednym ze spotkań grupy wsparcia poznaje chłopaka – Gusa. Między bohaterami rodzi się wyjątkowe uczucie. Łączy ich wielka miłość do siebie, podobne doświadczenia związane z ciężką chorobą, a także zamiłowanie do książek. Szczególną rolę w ich historii odgrywa powieść “Cios udręki” Petera van Houtena, opowiadająca o umierającej na raka Annie. Hezel marzy, aby spotkać się z jej autorem, jednak jej próby okazują się bezskuteczne. Pewnego razu Gusowi udaje się nawiązać kontakt z idolem przyjaciółki zostaje zaproszony na spotkanie w Amsterdamie, dokąd postanawia zabrać Hezel.

Film jest ekranizacją wzruszającej, bestsellerowej powieści Johna Greena. Ta wyjątkowa historia o miłości i walce ze śmiertelną chorobą ujęła widzów i krytyków (na koncie ma kilkanaście nagród na festiwalach na całym świecie).

Grand Budapest Hotelznajduje się wśród najwyżej ocenianych filmów portalu IMDB.com (ocena 8,2 na 10 i pozycja 181 na liście najwyżej ocenianych filmów wszechczasów) oraz filmweb.pl (ocena 7,9 na 10 i pozycja 212 na liście najwyżej ocenianych filmów wszechczasów).

Film jest zabawną opowieścią o losach ekscentrycznego konsjerża w luksusowym, europejskim hotelu. Akcja toczy się w burzliwym okresie międzywojennym. Bohater zostaje uwikłany w aferę związaną z zabójstwem zamożnej damy oraz niejasnościami w jej testamencie. W filmie nie brakuje ironicznego dowcipu, jaki przejmujących scen grozy.

Grand Budapest Hotel jest przezabawnym komediodramatem z akcentami kryminału. To także nostalgiczne i urokliwe wspomnienie przedwojennego świata, które w szczególności przypadnie do gustu miłośnikom surrealistycznego humoru. Film został nominowany do Złotych Globów 2015 (w 4 kategoriach), wygrał także Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale oraz kilkanaście innych nagród.

Interstellar znajduje się nie tylko wśród najwyżej ocenianych filmów portalu IMDB.com (ocena 8,9 na 10 i pozycja 15 na liście najwyżej ocenianych filmów wszechczasów) oraz filmweb.pl (ocena 8,1 na 10 i pozycja 57 na liście najwyżej ocenianych filmów wszechczasów), ale jest także uznawany przez niektórych za najlepszy film ostatnich dziesięcioleci!

Najnowsze dzieło Nolana jest ujmującą opowieścią science-fiction o grupie odkrywców, którzy wyruszają w najważniejszą misję w dziejach ludzkości. Ich celem jest sprawdzenie, czy rasa ludzka ma szanse przetrwać poza Ziemią, na której czas dla życia człowieka już dobiega końca. Intrygującej fabule towarzyszą niesamowite efekty specjalne, co sprawia, że film staje się prawdziwą podróżą w nieznane galaktyki.

To najbardziej spektakularny film w twórczości Christophera Nolana i jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich miesięcy. “Interstellar” wzrusza, fascynuje i trzyma w napięciu aż do samego końca.

Furiaznajduje się wśród najwyżej ocenianych filmów portalu IMDB.com (ocena 7,9 na 10) oraz filmweb.pl (ocena 7,5 na 10). Film opowiada historię amerykańskiej załogi czołgu, walczącej bohatersko w czasie II Wojny Światowej. W kwietniu 1945 r. alianckie wojska rozgramiają niemiecka armię i wyruszają na Berlin. Dywizją pancerną zwaną “piekłem na kołach” dowodzi nieustraszony sierżant o pseudonimie “Furia” (w tej roli Brad Pitt), który swoich ludzi wyprowadził już z nie jednej opresji. Podczas jednej z misji załoga traci swojego strzelca. Ma go zastąpić nowy rekrut. Świeżo upieczony żołnierz, siedzący dotąd za biurkiem, musi sprostać wyzwaniu i wraz z czołgistami wykonać zadanie.

Wojna nigdy nie kończy się w ciszy – to amerykański slogan, którego słuszność “Furia” potwierdza w 100%. Film pełen jest widowiskowych scen batalistycznych, przez niektórych jest przyrównywany do “Szeregowca Ryana”. Reżyser skupiając się na losach wybranych bohaterów stworzył niezwykle realistyczny i przejmujący obraz wojny.

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz

Kalendarium

Pogoda w Poznaniu

°C
___
______
  • Low Temp. ___°C
  • High Temp. ___°C
___
______
Października 28th 2020, środa
°C
   ___
  • TEMPERATURE
    °C | °C
  • HUMIDITY
    %
  • WIND
    m/s
  • CLOUDINESS
    %
  • SUNRISE
  • SUNSET
  • CZW 29
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %
  • PT 30
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %
  • SOB 31
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %
  • NIE 1
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %
  • PON 2
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %
  • WT 3
    °C | °C
    Cloudiness
    %
    Humidity
    %