Tonsil prezentuje nowe Altusy!

Autor: miarecki. Poznań, 8 Stycznia 2015

W wielu domach do dziś muzyka rozbrzmiewa z kultowych i ciągle znakomicie brzmiących głośników Altus Tonsilu. Producent z wielkopolskiej Wrześni po wielu problemach biznesowych wznowił produkcję sprzętu muzycznego i rozszerza swoją sieć dystrybucji.

Tonsil sprzed lat Foto: facebookTonsil systematycznie buduje nową sieć sprzedaży, organizuje także ogólnopolskie akcje promocyjne. Wszystkie działania mają znaczenie przy wprowadzeniu do sprzedaży nowych modeli kolumn a w tym nowych Altusów, które po raz pierwszy zostały zaprezentowane na ubiegłorocznych targach Audio Show.

Pierwsza seria nowych Altusów jest już na etapie produkcyjnym i pojawi się w sprzedaży u autoryzowanych dealerów w połowie stycznia 2015 roku – informuje Sławomir Wieszczeciński, właściciel Tonsilu.

Przez całe lata osiemdziesiąte trudno było znaleźć melomana, który nie posiadał w swoim domu kolumn ALTUS. To na tym sprzęcie Polacy zapoznawali się z kamieniami milowymi muzyki popularnej. Z nadejściem transformacji systemowej losy Tonsila zaczęły się komplikować. W drugiej połowie lat 90-tych firma znalazła się w trudnym położeniu – polski rynek zalała fala taniego sprzętu z Azji, jednocześnie zapotrzebowanie na polski sprzęt na rynkach zachodnich wyraźnie zmalało. Jedna z największych firm elektroakustycznych w Europie (na początku lat 90-tych zatrudniająca ponad 3500 pracowników i zajmująca powierzchnię produkcyjną blisko 50 tys.m2) musiała zmierzyć się z głęboką restrukturyzacją.

Po wielu zawirowaniach, zmianach własnościowych i seriach dofinansowań Tonsil wychodzi na prostą drogę. W drugiej dekadzie XXI wieku Tonsil wraca w zupełnie nowej odsłonie.

Tonsil Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (3)

  1. Mam od nich altusy 380, kupione z miesiac temu, po targach w warszawie gdzie je sobie upatrzyłem. Perfekcyjna robota, serio! Nie jakos kosmicznie drogie (chociaż 6 tys za zestaw to nie dla każdego niewiele – to fakt) ale jak za taka cenę, to nic lepszego chyba nie dostaniemy, szukałem czegoś innego z 30 na basie -są, ale za wiele wiecej!

  2. Grepe, dzięki! Słuchałem przez chwilę u kumpla i myślałem ostatnio czy by nie isc własnie w 380, bo akurat w budżet mi się wpasowują! 30 na basie faktycznie, chyba niespotykana w tej cenie! Tez właśnie rozglądałem się jeszcze po konkurencji, ale w tej cenie trochę lipa ;/