K U L T U R A

Ze Szwecji do Polski, czyli Sabaton po raz kolejny odwiedzi nasz kraj

Sabaton  Foto: mat. prasowe

Sabaton Foto: mat. prasoweSabaton – najprzyjemniejszy nauczyciel historii, który z pomocą mocnych, rockowych riffów przypomina słuchaczom o najważniejszych wydarzeniach w świecie będzie ponownie koncertować w naszym kraju. Ogólnopolska trasa koncertowa rozpoczyna się w Poznaniu. Ich występy poprzedzać będą Delain, Battle Beast oraz Frontside.

Sabaton ponownie poprowadzi w naszym kraju lekcje, na której z całą pewnością nie zabraknie polskich wątków. Przykładem może być utwór “Uprising”, który z pewnością usłyszymy na żywo w Poznaniu. Piosenka opowiada o sytuacji Warszawy w okresie II wojny światowej. Ciekawostką oraz ukłonem w stronę naszego kraju jest z pewnością polski wers śpiewany w anglojęzycznym utworze, “Warszawo walcz!”.

To nie jedyny przykład na to, iż miłość zespołu ze Szwecji do polskich fanów jest wielka. Pięknym jej przejawem jest DVD zespołu zrealizowane przed ponad półmilionową widownią na Przystanku Woodstock. Jednym z powodóq, dla których Sabaton są świetnie przyjmowani przez Polaków to z pewnością fakt, że pomimo odniesionych w ostatnich latach sukcesów, Joakim Brodén i Pär Sundström, którzy formacją dowodzą – wciąż pozostają miłymi skromnymi facetami, idealnymi we współpracy, zawsze znajdującymi czas na spotkanie z fanami.

Kolejna już wizyta Sabaton w Polsce poświęcona będzie promocji wydanego w 2014 roku znakomitego krążka Sabaton – Heroes. Na nim znalazł się kolejny w dorobku Sabaton utwór dotyczący historii Polski, poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, “Inmate 4859”. Z pewnością zabrzmi podczas koncertu, obok innych znakomitych kawałków tej znamienitej heavymetalowej załogi.

Sabaton pojawi się w Polsce na czterech koncertach, w tym w Krakowie, Warszawie oraz Wrocławiu. Trasa rozpocznie się w Poznaniu, 20 stycznia w Hali Targowej MTP nr 2. Początek rockowego wieczoru o godz. 17:30.

Sabaton – Uprising

Sabaton Foto: mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz