Waterpolo: komplet punktów zostaje w Poznaniu

DSW Waterpolo Poznań – GKPW 59 Gorzów  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 3 kolejce Ekstraklasy DSW Waterpolo Poznań dwukrotnie pokonało na własnym basenie drużynę GKPW 59 Gorzów. Poznaniacy pewnie wygrali sobotnie spotkanie 15:5, a w niedzielnym meczu wręcz zdeklasowali rywali uzyskując aż 20-bramkową przewagę. Dzięki zdobyciu kolejnych 6 punktów, zespół z Poznania został liderem tabeli ligowej.

20 i 21 grudnia br. DSW Waterpolo Poznań rozegrał na basenie Term Maltańskich trzeci dwumecz tegorocznych MPS w piłce wodnej. Przeciwnikami poznaniaków był tym razem najsłabszy zespół Ekstraklasy – GKPW 59 Gorzów. Poznańscy waterpoliści zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zagrali o pełną pulę punktów, pewnie pokonując gości zarówno w sobotnim, jak i w niedzielnym spotkaniu.

Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych zawodników – założony plan wykonaliśmy w 100%. Po trochę słabszym pierwszym meczu, w drugim pokazaliśmy naprawdę świetną i skuteczną grę, zdobywając aż 24 bramki. Nasi młodzi zawodnicy spełnili pokładane w nich nadzieję, bardzo dobrze sprawując się i w ataku, i w obronie. – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań. – Mam nadzieję, że nasze zwycięstwo to miły prezent świąteczny dla poznańskich kibiców i sympatyków piłki wodnej. Za miesiąc czeka nas natomiast bardzo trudny sprawdzian – wyjazdowy mecz z Legią Warszawa, która od ubiegłego sezonu znacząco wzmocniła swój skład zagranicznymi zawodnikami.

W sobotnim meczu gracze DSW Waterpolo Poznań uzyskali w 1 kwarcie jednobramkową przewagę, wygrywając z zespołem z Gorzowa 2:1. W kolejnych kwartach ich atak był coraz bardziej skuteczny i ostatecznie cały mecz zakończył się wynikiem 15:5. Gole dla poznaniaków zdobyli: najlepszy zawodnik meczu Jakub Goździak (4), bardzo udanie debiutujący w DSW Michał Nowicki i kapitan Tomasz Różycki (po 3) oraz Rafał Bocheński, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Oskar Szymonik i Michał Zawadzki (po 1). MVP po stronie gości wybrano Jana Szabłowskiego.

Niedzielne spotkanie było popisem tylko jednej drużyny. Gospodarze już po pierwszych 2 kwartach zdeklasowali swoich rywali uzyskując 10-bramkową przewagę. Kolejne 16 minut meczu to 12 goli dla DSW Waterpolo Poznań i jedynie 2 dla drużyny z Gorzowa. Poznańscy waterpoliści zakończyli tegoroczny rok wygrywając na własnym basenie aż 24:4. Bramki dla Poznania zdobyli: najlepszy strzelec spotkania Michał Nowicki (6), Jakub Goździak (4), Bartłomiej Kowalewski i Michał Zawadzki (po 3), debiutujący Rafał Krawczyk, Tomasz Różycki, Rafał Bocheński (po 2) oraz Piotr Cichy i Artur Wróbel (po 1). Najlepszymi graczami meczu zostali: Marcin Drula z DSW Waterpolo Poznań oraz Filip Stonawski z GKPW 59 Gorzów

W dwumeczu z GKPW 59 Gorzów w barwach poznańskiego klubu wystąpili następujący zawodnicy: Mikhail Yazerski i Paweł Domagała – bramkarze, Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Michał Zawadzki, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Piotr Cichy, Michał Nowicki, Rafał Krawczyk, Artur Wróbel oraz trener Jacek Maciąg.

Piłka wodna powróci do Poznania w weekend 31 stycznia – 1 lutego, kiedy to poznańscy piłkarze wodni zmierzą się w po raz pierwszy w tym sezonie z mistrzem Polski – zespołem z Łodzi. Wcześniej, w połowie stycznia DSW Waterpolo Poznań zagra na wyjeździe przeciwko Legii Warszawa.