K U L T U R A

Wyjątkowe kolędy, bo w wykonaniu Zakopower

Sebastian Karpiel-Bułecka - Zakopower (2.09.2012) Hala Arena  Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Sebastian Karpiel-Bułecka - Zakopower (2.09.2012) Hala Arena Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina KiragaZakopower wydał w listopadzie zeszłego roku album “Zakopower kolędowo”. Materiał z tej płyty będą promować na koncercie w Auli UAM 7 grudnia.

Niezapomniany wieczór – impreza świąteczna – czeka na wszystkich tych, którzy dzień po Mikołajkach postanowią udać się do Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ta grudniowa niedziela na pewno na długo zapadnie w pamięci i wprawi w wigilijny nastrój. Koncert góralskich muzyków będzie prawdziwym wybuchem podhalańskiego żywiołu. Zespół zagra utwory w tradycyjnym, góralskim i akustycznym wydaniu (nie zabraknie skrzypiec, basów podhalańskich i dud), umiejętnie ubierając je w dynamiczne, nowoczesne aranżacje.

Frontman formacji, Sebastian Karpiel-Bułecka, z zawodu architekt, z serca muzyk o góralskiej duszy, zapozna poznańską publiczność z nietypowymi interpretacjami popularnych kolęd, takich jak: “Cicha noc”, “Gdy się Chrystus rodzi”, “Przybieżeli do Betlejem”, czy “Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Wydana w listopadzie płyta Zakopower to zbiór 10 kolęd w nietypowych, świeżych aranżacjach. Znajdziemy tu również 4 bonusowe utwory. Tworząc świąteczny materiał, muzycy sięgnęli po gorące rytmy reggae czy samby, poszerzając instrumentarium o sekcję dętą, instrumenty perkusyjne oraz chórek głosów kobiecych.

Skład:
Sebastian Karpiel Bułecka – głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka
Bartek Kudasik – głos, altówka;
Wojciech Topa – głos, skrzypce;
Józef Chyc – głos, basy podhalańskie;
Piotr Rychlec – instrumenty klawiszowe;
Łukasz Moskal – głos, perkusja;
Tomek Krawczyk – gitara elektryczna;
Michał Trąbki – gitara basowa
Dominik Trębski – trąbka

Zakopower – Przybieżeli do Betlejem

Kiedy: 7.12.2014 (niedziela), godz. 18:00
Gdzie: Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań
Cena biletów: 125 zł, 105 zł

Sebastian Karpiel-Bułecka - Zakopower (2.09.2012) Hala Arena Foto: © LepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz