Lech Poznań – Górnik Łęczna 1:0 (0:0)

11. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - GKS Bełchatów  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

11. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - GKS Bełchatów Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterPo raz ostatni Górnika Łęczna grał z Poznaniu 28 kwietnia 2007 roku i wówczas zwycięsko ze spotkania wyszli poznaniacy pokonując rywala 1:0, po golu Piotra Reissa. Po siedmiu latach obie drużyny spotykają się ponownie na stadionie przy Bułgarskiej.

Pomimo dobrej gry Łęcznianie w ostatnich meczach wyjazdowych ani razu nie zdobyli kompletu punktów, co teoretycznie jest dobrym prognostykiem dla poznaniaków, którzy coraz lepiej grają u siebie.

Podopieczni Macieja Skorży na swoim koncie mają 18 oczek. Taki dorobek pozwala Lechowi zajmować 7. pozycję w tabeli. Do prowadzącej Legii Warszawa poznaniacy tracą 5 punktów. Drużyna z Lubelszczyzny w 12 meczach zgromadziła 15 punktów i plasuje się na 11. miejscu w tabeli.

1 - 0

Górnik Łęczna

• 17:20 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 17:19 Po bardzo przecieŧnym spotkaniu Lecha ma swojego bohatera Muhammada Keitę, który w 81 minucie zdobył złotą bramkę dla Lecha. Gdyby nie on padłby pewnie remis.
  • 90+3 Koniec spotkania.
  • 90+3 Ostatni rzut rożny w tym spotkaniu dla Lecha - wykonywał będzie Lovrencsics.
  • 90+1 Rzut rożny dla gości, po którym Maciek Gostomski w locie łapie piłkę.
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu.
  • 90' Po rzucie wolnym Gostomski dobrze ustawiony łapie piłkę.
  • 88' Burghardt oddając strzał z dystansu zmusił Gostomskiego do rzucenia się na lewy słupek, gdzie ledwo dotknął piłki. Mimo, że piłka wyszła na rzut rożny, sędzia dyktuje rzut wolny bo strzelający zawodnik był faulowany przez Hamalainena, który został ukarany kartką.
  • 86' Prusak obronił kozłujący strzał Lovrencsicsa.
  • 83' Trałka w asyście medyków schodzi z murawy kulejąc na lewą nogę.
  • 81' Keita zaskoczył wszystkich! Ze stoickim spokojem przystanął jakieś 25 metrów od bramki, przymierzył i posłał futbolówkę w prawe okienko nie dając szans Prusakowi!. Lech prowadzi 1:0!
  • 80' Cernych i Burkhard próbowali strzelać na bramkę... tylko ten ostatni zdołał posłać piłkę w kierunku bramki ale za wysoko.
  • 78' Lech: Keita za Pawłowskiego
  • 77' Cernych zmarnował okazję, której lepiej nie marnować! Próbował lobować Gostomskiego ale zrobił to i niecelnie i za mocno.
  • 76' Górnik: Szałachowski za Bozoka
  • 74' Górnik: Hasani za Bonina
  • 73' Petarda Lovrencsicsa nie wpadła do bramki, bo czujny Prusak rzucając się w bramce zdołał ją wybić na rzut rożny.
  • 71' Hamalainen niecelnie zagrał do niepilnowanego Lovrencsicsa i jest kontra gości. Brozok poprowadził kontrę gości ale po drodze zgubił piłkę i faulował poznańskiego zawodnika, który próbował z nią formować kontrę poznaniaków.
  • 69' Ależ zmarnowana okazja! W polu karnym gości było takie zamieszanie, że nikt nie zobaczył, że piłka trafiła do niepilnowanego Trałki. Łukasz zamiast od razu strzelać chciał zagrać i niestety skończyło się tylko na rzucie rożnym.
  • 67' Lech: Kownacki za Jevtića
  • 64' Kędziora fatalnie próbował podać do Lovrencsicsa. Piłka nie dość, że za mocno kopnięta to jeszcze niecelnie.
  • 62' Lovrencsics już trzeci raz popisuje się dokładnym dośrodkowaniem w przed pole karne. Szkoda tylko, że nie ma tak żadnego z jego kolegów.
  • 60' Tomasz Nowak po kilku ładnych podaniach swoich kolegów na połowie Lecha próbował strzelać. Jednak posłał piłkę prosto w Maćma Gostomskiego.
  • 59' Niestety stały fragment gry, którym jest rzut rożny dla Lecha nie przynosi zmiany wyniku.
  • 56' Rożny dla Lecha... ale nadal gra od początku drugiej połowy w wykonaniu podopiecznych Macieja Skorży nie układa się dobrze.
  • 54' Lech dalej się broni. Kolejny rożny dla gości. Tym razem świetnym refleksem popisuje się Gostomski po strzale z 18 metrów Filipa Burkhardta.
  • 53' To się nie dzieje. Poznaniacy pozwalają prowadzić grę gościom przed i we własnym polu karnym! Przed chwilą Lovrencsics pozwolił oddać gościom pierwszy strzał ale udał się wybić na rożny.
  • 50' Gdyby Burkhardt miał więcej sił to prawnie pociągnął by dalej kontrę, z której mógł z powodzeniem podawać do Bonina.
  • 45' Lech: Lovrencsics za Sadaeva
  • 45' Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 44' Bardzo ładne rozegranie gości przy polu karnym Lecha. Bonin po kiwce oddał nieco za lekki strzał w kierunku bramki. Gostomski pewnie chwycił piłkę.
  • 38' No dobra Sadaev faktycznie próbował wymusić faul przed polem karny ale Pawłowski był faulowany. Jednak sędzia wskazuje, że to goście wznawiają grę po z rzutu wolnego.
  • 35' Hamalainen rozpoczął kontrę i o mały włos jej nie zakończył po tym jak Kędziora wrzucił piłkę w przed pole karne do fina. Tor lotu futbolówki zmienił Prusak dając Lechowi rzut rożny.
  • 33' Wołąkiewicz ze środka boiska wypatrzył wychodzącego na pozycję strzelecką Tomasza Kędziorę. Niestety młody zawodnik Lecha nie zdołał dojść odebrać podania.
  • 30' Linetty walczył z Boniem, który próbował rozpocząć atak na bramkę Lecha. Linettemu udało się odwlec atak zamieniając go na rzut rożny.
  • 26' Kamiński włączył się w akcję ofensywną z Szymonem Pawłowskim. Bardzo ładne zagranie tej dwójki ujawniło się chwilę później gdy Kamiński tak jakby to było zaplanowane podbiegł i skorygował odbitą piłkę przez obrońcę gości, którą podał ponownie Pawłowskiemu.
  • 24' Linetty obrócił się i postanowił lewą nogą z woleja posłać piłkę w kierunku bramki. Strzał ładny choć niecelny.
  • 23' Ciekawe rozegranie Trałki. Łukasz posłał piłkę ze środka boiska w lewy róg pola karnego gdzie miał dobiec Pawłoski. Niestety Prusak był szybszy.
  • 20' Prusak znowu ratuje swoją drużynę.
  • 17' Teraz Hamalainen z drugiej strony z rogu pola karnego strzelał. Niestety za dobrze się nie złożył do tego strzału i Prusak niewiele się namęczył przy tej interwencji.
  • 16' Lietty lewą stroną przy linii konca boiska wbiegł w pole karne i podawał do Sadaeva. Niestety dobrze ustawiony Prusak przejął dośrodkowanie.
  • 13' Wołąkiweiczowi nie udaje się Cernycha zatrzymać przed strzałem na bramkę. Szczęśliwie strzał był niecelny choć Gostomski i tak miał spore problemy.
  • 12' Wrzutka do Bozoka niecelna, a sytuacja była stuprocentowa. Jeszcze Bonin próbował z ostrego kąta strzelać płasko po murawie ale szczęśliwie dla poznaniaków trafił w boczną siatkę bramki.
  • 9' Jevtić strzelał z 18 metrów ale bardzo niecelnie.
  • 8' Nowak ukarany kartką za faul na Wołąkiewiczu.
  • 7' Hamalainen wyraźnie niezadowolony z wrzutki Kędziory w przed pole karne.
  • 6' Burkhardt na spalonym po podaniu Bonina.
  • 3' Hamalainen próbował przedrzeć się w pole karne jednak Bożić skutecznie ostudził jego zapędy choć Fin nie stracił piłki.
  • 2' Zaur Sadaev w polu karnym próbuje atakować i zdaje się bym tam faulowany. Jednak sędzia puszcza grę dalej.
  • 0' Sędzia Szymon Marciniak rozpoczął spotkanie.
  • 15:26 Witamy! Przed nami spotkanie 11 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Górnikiem Łęczna.

Gostomski, Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez, Pawłoswki, Trałka (kpt.), Linetty, Jevtić, Hamalainen, Sadaev
rezerwa: Kotorowski, Douglas, Lovrencsics, Drewniak, Arajuuri, Kownacki, Keita
trener: Maciej Skorża