K U L T U R A

Poznańscy wokaliści w nowym telewizyjnym show

Kasia Wilk  Foto: superstarcie/tvp/facebook

„Kaśka świetnie śpiewałaś” – komentowała publiczność nowego muzycznego show TVP2 “SuperSTARcie”. Występ Kasi Wilk nie spodobał się jednak widzom i poznańska wokalistka znalazła się w strefie spadkowej. Lepiej poradził sobie drugi poznaniak – Titus, znany przede wszystkim z mocnych brzmień Acid Drinkers. Ale nie ma co się dziwić, bo motywem przewodnim pierwszego starcia był rock.

Titus wykonał piosenkę z repertuary The Beatles  – Hey Jude, Kasia Wilk zmierzyła się z przebojem O.N.A – “Znalazłam” i rzeczywiście znalazła inną, bardziej lajtową, melodyjną interpretację. W kolejnych programach będą musieli sobie poradzić z takimi gatunkami jak rock, musical, hip-hop, pop czy big band.

Kasia Wilk Foto: superstarcie/tvp/facebook

W telewizyjnym konkursie o miano najbardziej wszechstronnego polskiego artysty ubiega się dziesiątka doświadczonych, profesjonalnych wokalistów i gwiazd estrady: Kasia Wilk, Reni Jusis, Ramona Rey, Natasza Urbańska, Monika Borzym oraz Stanisław Karpiel- Bułecka, Mietek Szcześniak, Adam Sobierajski, Rafał Brzozowski oraz Titus.

„SuperSTARcie” to wyzwanie dla muzyków, które nie tylko muszą odnaleźć się w nowych gatunkach muzycznych, ale też dać prawdziwe sceniczne show. Przez dziesięć tygodni każdy z nich będzie pracować z producentami, tancerzami i choreografami po to, aby w kolejne piątki, w programach na żywo poddać się surowej ocenie telewidzów. To właśnie telewidzowie w głosowaniu sms-owym zadecydują, kto będzie przechodził do kolejnego odcinka, a kto odpadnie z rywalizacji.

W podjęciu decyzji pomagać im będzie jury złożone z ekspertów muzycznych. Zasiądąją w nim: dziennikarz muzyczny Wojciech Mann, instrumentalista i producent fonograficzny Marcin Bors oraz artysta specjalizujący się w gatunku przypisanym do kolejnego odcinka show

Superstarcie Foto: TVP

„SuperSTARcie” to show telewizyjny, oparty na norweskim formacie „The Ultimate Entertainer” (Stjernekamp), który zadebiutował na tamtejszym publicznym kanale NRK1 zaledwie dwa lata temu. Dał on stacji 15-proc. wzrost oglądalności w swoim paśmie, a zainteresowanie nim tak rosło, że odcinek finałowy drugiej serii zanotował aż 58-proc. udział w rynku. Podobny sukces odniosła też wersja rosyjska. „SuperSTARcie” do tej pory realizowano w Norwegii, Rosji i Finlandii, za chwilę rusza w Holandii, na Ukrainie oraz w Polsce.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz