Aglomeracja

Rajdowa elegancja starych samochodów

XIII Zlot Zabytkowych Mercedesów w Poznaniu  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W tegorocznej edycji poznańskiego Międzynarodowego Rajd Pojazdów Zabytkowych weźmie udział ponad 60 załóg z Polski, Anglii i Szwecji. W najbliższy weekend będziemy mogli podziwiać piękne auta i motocykle wyprodukowane przed 1983 rokiem.

XIII Zlot Zabytkowych Mercedesów w Poznaniu Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterW najstarszej klasie pojazdów wyprodukowanych przed 1945 rokiem będzie można podziwiać zabytkowe motocykle: BSA S26 z 1926r., Sokoła 600 z 1936r., a wśród samochodów perełki stanowią: BMW 315/1 z 1935r., Aston Martin z 1937r., Mercedes W21 z 1934r. Zabytkowy traktor Lanz Bulldog z 1942r. też wzbudza duże zainteresowanie i będzie zdecydowanie najgłośniejszym pojazdem tego rajdu.

W klasach powojennych zobaczymy samochody sportowe: Porsche 911, Chevroleta Corvette C3, MG B oraz dostojną limuzynę Citroena B11.

Zawodnicy biorący udział w samochodowym rajdzie będą pokonywać trasę przebiegającą malowniczymi drogami Wielkopolski, a próby sprawnościowe i rekreacyjne oraz prawidłowy przejazd trasy pozwolą wyłonić najlepszych. A jest o co walczyć. Załoga, która zwycięży w klasyfikacji generalnej otrzyma puchary ufundowany przez prezydent RP Bronisława Komorowskiego.

W pierwszym dniu rajdowych zmagań, w piątek 12 września uczestników będzie można oglądać w Brodnicy, Śremie, Manieczkach i Krajkowie. Dzień zakończy wyścig na Torze „Poznań”. Dla załóg z zacięciem sportowym możliwość ścigania się na jedynym w Polsce torze do wyścigów samochodowych będzie niecodzienną atrakcją.

W drugim zabytkowe pojazdy zobaczymy w Szreniawie oraz w Poznaniu, m.in. przy Stadionie Miejskim. Kulminacyjnym punktem programu rajdu będzie Konkurs Elegancji na Starym Rynku, w którym uczestnicy zaprezentują się w strojach z epoki swojego pojazdu. Początek prezentacji o 15:00.

40 Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych - Poznań 31.08.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz