K U L T U R A

Naturally 7 – czyli vocalplay na żywo w Poznaniu

Naturally 7  Foto: www.naturallyseven.com

Naturally 7 Foto: www.naturallyseven.com

Poznaniacy doskonale znają, pochodzący ze stolicy Wielkopolski, zespół Audiofeels – zdobywcę 3. miejsca w programie Mam Talent. Grupa reprezentuje styl vocalplay. Mało kto wie, że muzycy tworząc zespół, wzorowali się na swoich amerykańskich kolegach po fachu, którzy już niedługo odwiedzą nasze miasto.

Naturally 7 to siódemka utalentowanych muzyków, którzy swoją twórczość określają, jako vocaplay. Śpiewają oni a capella mieszankę R&B z wykorzystaniem beatboxu – wszystkie dźwięki są wykonywane głosem, bez użycia jakichkolwiek instrumentów.

Zespół założono w 1999 roku, natomiast polska publiczność po raz pierwszy usłyszała wokalne możliwości grupy przy okazji premiery singla Sarah Connor, “Music is the Key” wydanego w 2003 roku. W naszym kraju utwór dotarł aż na #6 miejsce notowania Polish Top 50!

Trzy lata później Naturally 7 wydał album “Ready II Fly”, którego promował cover Phila Collinsa, pt. “In the Air Tonight” – najpopularniejszy jak dotąd utwór nowojorskiej grupy.

Punktem przełomowym w karierze Naturally 7 był rok 2007. Po osiągnięciu sukcesu w Europie muzycy pojechali wspólnie w trasę z Michael’em Buble, dzięki czemu stali się rozpoznawalni w Kanadzie, Australii i Stanach Zjednoczonych. Współpracowali już z Coldplay i Brianem Eno, nagrywali także z Ludacrisem. 23 września ukaże się najnowsza płyta zespołu, “Hidden in Plain Sight”.

Zespół 5 września wystąpi w poznańskim Blue Nocie, natomiast dzień wcześniej w Warszawie. Informację o tych wydarzeniach muzycy umieścili na swojej stronie, i to w języku polskim. Jest też wideo promujące koncerty w Polsce.

LepszyPoznań zaprasza na koncert Naturally 7!

Kiedy: 5 września, godz. 20 (wejście od 19)
Gdzie:
Poznań, Blue Note, ul. Kościuszki 79
Cena biletów:
79 zł (stojące), 99 zł (siedzące)
Miejsca zakupu:
www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.bilety24.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn

Sarah Connor (feat. Naturally 7) – Music is the Key

Naturally 7 – Fell It  (In the Air Tonight)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz