Stare Miasto

Jak radzi sobie Familijny Poznań nad Rusałką?

Prezydent Grobelny z gospodarską wizytą   Foto:  Piotr Bedliński

Nad Rusałka działa nowy plac zabaw, z którego mogą korzystać maluchy w różnym wieku. To jedna z inwestycji nowego dzierżawcy przeznaczona dla  najmłodszych.

Prezydent Grobelny z gospodarską wizytą  Foto:  Piotr BedlińskiNa Rusałce wyczyszczone zostały alejki piesze i rowerowe, pielęgnowane są drzewa i krzewy, na bieżąco koszona jest trawa, a na plaży wysypano 20 ton świeżego piasku. Uzupełniona została nawierzchnia parkingowa, dostawionych 20 koszy na śmieci. I wreszcie, powstał nowy plac zabaw z dziesięcioma ławkami, który tworzy klimatyczny kącik dla dzieci. Odnowienie została także toaleta, która z uwagi na względy ekologiczne jest bezpłatna.

W planach są kolejne inwestycje, dzierżawca Fundacja Familijny Poznań zamierza poszerzyć plażę, by zyskać miejsce do wypoczynku i remont sceny, która w dużym stopniu przyczyni się do stworzenia nowego miejsca wypoczynku i rekreacji.

Oferta Fundacji Familijny Poznań, została wybrana 10 czerwca spośród pięciu złożonych propozycji, gwarantując najwyższy czynsz dla miasta – 30 tysięcy złotych rocznie – oraz najszerszą listę inwestycji, które zostaną wprowadzone na przestrzeni 3 lat.

W środę z gospodarską wizytą nad Rusałką przebywał prezydent Ryszard Grobelny, by przyjrzeć się pracy i zmianom wprowadzonym przez nowego dzierżawcę.

Familijny Poznań zarządza kąpielskiem nad Rusałką  Foto:  Piotr Bedliński

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz