K U L T U R A

Widowisko Śpiący Rycerze Królowej Jadwigi

Śpiący Rycerze Królowej Jadwigi  Foto: Śpiący Rycerze Królowej Jadwigi

Widowisko Śpiący Rycerze Królowej Jadwigi wystawione w Murowanej Goślinie miało swoją premierę w piątkowy wieczór. zapowiada się naprawdę imponująco. Zostanie jednak wystawione jeszcze czterokrotnie. Ma je zobaczyć ponad 7.000 widzów, każdorazowo wystąpi 250 statystów.

Widowisko nawiązywać będzie do baśni i legend północnych regionów Wielkopolski, każda gmina, każde miasto, każda wieś w Polsce ma swoje baśnie i legendy – wyjaśnia Monika Paluszkiewicz z UMiG Murowana Goślina.

Śpiący Rycerze Królowej Jadwigi Foto: Śpiący Rycerze Królowej Jadwigi

Widowisko Śpiący Rycerze Królowej Jadwigi będziemy mogli zobaczyć na terenie Starego Probostwa w Murowanej Goślinie jeszcze 19, 20, 25 i 26 lipca. Początek zawsze o 22:00. Bilety kosztują 19,00 i 25,00 złotych.

Teren Starego Probostwa, na którym odbywa się widowisko znajduje się w pobliżu stacji kolejowej Murowana Goślina – Zielone Wzgórza. Wystarczy przejść około 300 metrów, oddalając się od zabudowań.

Optymalnym środkiem komunikacji jest szynobus. Specjalny pociąg z Poznania rusza o godzinie 20:20, powrotny o 23:40. Widzowie przyjeżdżający z kierunku Wągrowca mogą korzystać z pociągów według normalnego rozkładu, a na ich powrót przewidziano (w piątki i niedzielę) opóźnienie pociągu, który rusza z Poznania o 22:52. Dla samochodów dojazd do parkingów będzie oznaczony od obwodnicy Murowanej Gośliny.

Na Stare Probostwo zapraszamy jednak już wcześniej! – zachęca Monika Paluszkiewicz – w dniach spektakli będą na Państwa czekały atrakcje od 16:00, w zależności od dnia: średniowieczne miasteczko, zawody łucznictwa konnego, atrakcje dla dzieci, będzie też możliwość posilenia się.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz