POZnań

Do ZOO z angielskim akcentem

Dino z poznańskiego ZOO  Foto:

Czy słonie w Nowym ZOO w Poznaniu świętują Dzień Dziecka? Tego jeszcze nie wiadomo, ale na pewno z tej okazji odwiedzą ich mali badacze, by poznać po angielsku sekrety z życia tych i innych mieszkańców Nowego ZOO. Na bezpłatną wycieczkę zaprasza British Council.

Dino z poznańskiego ZOORodziców, którzy poszukują inspiracji na Dzień Dziecka, może zainteresować propozycja rodzinnego udziału w warsztatach z języka angielskiego odbywających się na terenie Nowego ZOO. Dzieci pod opieką lektora będą odwiedzać stanowiska egzotycznych zwierząt oraz uczyć się angielskiego na bazie najważniejszych faktów z ich życia. Dowiedzą się na przykład, po co wielbłądowi garb i foce wąsy, a także – dlaczego małe flamingi mają białe pióra, a każda zebra inne paski.

Celem wycieczki jest zachęcenie dzieci do nauki angielskiego poprzez pokazanie, iż język ten może być narzędziem poznawania świata i rozwijania swoich pasji. Każdy uczestnik wycieczki poczuje się jak prawdziwy odkrywca, ponieważ będzie posługiwać się specjalną teczką oraz kolorową mapą z kreatywnymi ćwiczeniami oraz ciekawostkami na temat zwierząt ze wszystkich stron świata.

– Chcemy pokazać, że nauka angielskiego może być fascynującą przygodą. Poznawanie tematycznego słownictwa połączone z obserwacją żywych, egzotycznych zwierząt, z pewnością zapadnie na długo w pamięć – tłumaczy Estera Kuszyńska, nauczycielka British Council. – Rodzice są proszeni, by towarzyszyć swoim dzieciom podczas wycieczki. Komfortowa, rodzinna atmosfera spotkania to dla dzieci także ważne źródło pozytywnych doświadczeń związanych z językiem angielskim – dodaje.

Pod koniec warsztatów każdy uczestnik otrzyma upominek oraz zestaw zagadek do samodzielnego rozwiązania. Zajęcia będą trwać 60 minut i odbędą się trzy razy, z myślą o różnych grupach wiekowych (5-7 lub 8-10 lat). Udział w wycieczce jest bezpłatny – rodzice pokrywają jedynie koszt wstępu do ZOO (tego dnia w promocyjnej cenie 10 zł od osoby). Promocyjny bilet będzie upoważniał do kontynuowania wycieczki po zakończeniu warsztatów, do czego serdecznie zachęcają organizatorzy.

afonaya

Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły dotyczące godzin oraz zapisów znajdują się na stronie http://www.britishcouncil.pl/zoo-dla-dzieci-poznan

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz