Aglomeracja

Dzieciaki z całego świata mieszkać będą w Puszczykowie

Brave Kids  Foto:  Piotr Kuna

Już w czerwcu w ramach projektu Brave Kids do rodzin z Puszczykowa przyjadą dzieci z Maroka, Brazylii, Izraela i Rosji. A w środę 14 maja odbędzie się spotkanie informacyjne połączone z pokazem filmu dokumentalnego o wyjątkowych dzieciakach.

Brave Kids Foto:  Piotr KunaMieszkańcy Puszczykowa i okolic mają wiele pytań dotyczących projektu Brave Kids. W wielkopolskich domach goszczone będą dzieci z całego świata, a  rodziny opiekując się swoim gościem, realnie obcując z różnicami i podobieństwami kulturowymi także wiele zyskają na międzykulturowej relacji. Na pytania dotyczące projektu odpowiada na nie film „Dzieci Świata”. Dokument wzrusza i bawi, tak jak sam projekt, który wzbudza wiele emocji. Pokaz odbędzie się środę, 14 maja w Bibliotece Miejskiej.

Jeśli ktoś waha się, czy włączyć się w projekt, zobaczy jak Brave Kids wygląda z perspektywy uczestników. Pierwsze dni poznawania się, następnie radość, wspólne rozmowy, zabawy. To naprawdę wyjątkowe przedsięwzięcie. Ważne, aby mieszkańcy Puszczykowa zobaczyli, jakie wspaniałe przeżycia ich czekają – mówi Anna Mieszała, koordynator Brave Kids w Puszczykowie.

Po pokazie filmu koordynatorzy projektu i rodziny, które gościły dzieci w ubiegłym roku chętnie odpowiedzą na pytania uczestników spotkania. Jednocześnie będzie można dowiedzieć się, jak zgłosić się do projektu.

Kto zamieszka w puszczykowskich domach? Brazylię reprezentować będą dzieci z grupy Living the Dream, które ćwiczą capoeire. Instruktorami są byli wychowankowie domów dziecka, co ich podopiecznych utwierdza w przekonaniu, że obrana droga prowadzi do pełnego profesjonalizmu.

Brave_Kids już wkrótce w Polsce Foto: A.Berczyńska

W Puszczykowie zamieszkają także młodzi Marokańczycy z grupy Dźwięki Marakeszu, którzy na Brave Kids zaprezentują rytuał przywoływania duchów przodków. Z kolei z Syberii przyjedzie grupa Arktyki, czyli szkoły kształcącej dzieci pochodzące z autochtonicznych rodzin z Północy Rosji. Jej przedstawiciele zadziwią publiczność Brave Kids różnymi technikami gry na drumli, śpiewem gardłowym i spektaklami.

Czwartą grupą dzieci, która przyjedzie do Puszczykowa będzie reprezentować Ukuleles for Peace z Izraela. Młodzi Żydzi i Arabowie razem robią to, czego nie potrafili uczynić dorośli: dzięki wspólnej muzyce uczą innych i siebie nawzajem przezwyciężania ludzkiej agresji i wszelkich antagonizmów.

Organizatorzy projektu czekają jeszcze na zgłoszenia rodzin chcących gościć dzieciaki z całego świata.

Tagi:

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Pomysł ze zorganizowaniem bravekids jest spoko 🙂 szkoda, że to tylko wymiana z czterech krai. W końcu otwieramy się na inne kultury a co za tym idzie też dzieciaki podszlifują języki obce a dla nauczycieli języka arabskiego to jest cenniejsze jako doświadczenie niż oferty pracy. Chciałabym zobaczyć podobny pomysł w Poznaniu