Kozły bliżej play-off

Kozły Poznań - Zagłębie Steelers 24-18 - Poznań 26.04.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Kozły Poznań - Zagłębie Steelers 24-18 - Poznań 26.04.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterW rozegranym, w sobotę 26 kwietnia, meczu 4. kolejki Topligizawodnicy zespołu Kozły Poznań pokonały na własnym boisku Zagłębie Steelers Interpromex 24:18. Dzięki zwycięstwu, z bilansem 2-1 zespół z Wielkopolski zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Topligi. Hutnicy są na piątej, przedostatniej lokacie z jedną wygraną i trzema porażkami.

Od początku spotkania oba zespoły miały problemy z konstruowaniem skutecznych zagrań ofensywnych. Pierwsze punkty zdobyła formacja specjalna gospodarzy, gdy Bartosz Wika zablokował próbę odkopnięcia. Przełomowym momentem spotkania była znakomita akcja obronna poznanianina Huberta Chudego. Po przechwyceniu podania rozgrywającego Hutników, cornerback Kozłów pokonał z piłką 80 jardów w drodze po przyłożenie. Przyjezdni nie zamierzali złożyć broni. W następującej serii ofensywnej bardzo dobrym rzutem popisał się rozgrywający Michał Kołek. Chudego ograł Zbigniew Szrejber i goście przegrywali już tylko trzema punktami. Jeszcze przed przerwą błysnął atak powietrzny gospodarzy. Podanie Taylora Lathama na sześć punktów zamienił świetnie grający Jakub Kłoskowski.

Początek drugiej połowy należał do zażarcie walczących gości. Przyłożenie podaniowe zdobył Jeffery Thompson, któregmu podawał Kołek. Nieudana próba podwyższenia spowodowała to, że Steelers potrzebowali już przyłożenia by wyjść na prowadzenie. Kozły ponownie odpowiedziały dobrą serią ofensywną, po której z przyłożenia punkty zdobył skrzydłowy Kozłów, Bartosz Trawiński. Pod koniec meczu Hutnicy zmarnowali znakomitą szansę by zmniejszyć różnicę dzielącą ich od rywali do raptem jednej akcji punktowej. Na trzy i pół minuty przed końcem meczu, w drugiej próbie rozgrywanej z drugiego jarda przed endzone rywali goście zgubili piłkę. Na osłodę pozostała im ostatnia akcja meczu, w której Ondra Chvojka wykonał skuteczną, 45-jardową akcję powrotną po nieudanym odkopnięciu poznanian. Mecz zakończył się triumfem Kozłów 24:18.

Kozły Poznań – Zagłębie Steelers Interpromex 24:18 (2:0, 15:6, 7:6, 0:6)